Вперше виходимо на лижню

Опубликовано:

Збираючись з малюком на лижну прогулянку, не забудьте поглянути на градусник за вікном: при морозі до 12 градусів, ніщо не може перешкодити вашим планам, але якщо стовпчик на градуснику опустився нижче — нічого не поробиш, швидше за все, лижна мандрівка доведеться скасувати до більш теплих деньків.
Крім того, зверніть увагу і на те, що день для прогулянки на лижах з малюком повинен бути не занадто легковажним, а ще рекомендують враховувати, щоб вологість повітря була не більше 80% (чого я сама, на жаль, ніколи не дотримувалася).
Розумні люди стверджують, що повітря в зимовий період в півтора рази більше багатий киснем, ніж літній. А ще взимку зростає рівень іонів з негативним зарядом, які тонізують весь організм в цілому, зміцнюючи, зокрема, нервову та серцево-судинну системи, знімають спазми гладкої мускулатури кишечнику, судин і бронхів. Та й фізичні навантаження вносять свій внесок в оздоровлення: підвищуються захисні сили організму, краще засвоюється кисень, активізується клітинний та енергетичний обміни...
Однак не слід цієї ж хвилини бігти за лижами, оскільки є ряд діточок, яким лижні прогулянки по зимовому морозцю не тільки не рекомендуються, але і протипоказані. До їх числа відносяться:
— діти з хронічними захворюваннями вуха-горла-носа (це тонзиліти, гайморити, отити, аденоїди). Що й казати: сама встала на лижі тільки в інституті, оскільки до цього хронічний тонзиліт в особі мами і лікарської комісії наклав вето на лижі. Тому якщо чітко запланували поставити малюка на лижі, заручіться підтримкою ЛОРа і педіатра.
— З цим пунктом все зрозуміло: діти, тільки що перенесли ГРВІ або грип — організму потрібно достатній час, щоб зміцніти після перенесеного захворювання, навіть якщо видимих проявів хвороби вже немає.
— При гострих захворюваннях або хронічного характеру з боку сечовидільної системи (цистит, пієлонефрит).
— Обов'язково слід проконсультуватися з пульмонологом, якщо у вашого малюка в астма або астматичний бронхіт (однокласниці моєї дочки заборонені уроки фізкультури на лижах з причини астми).
Перед тим як відправитися на вулицю, дайте маляті можливість освоїтися з лижами, так би мовити, «на твердій землі». Мого сина так зацікавило новий засіб пересування, що він і по квартирі в лижах крокував. І нічого страшного! Нехай тренується! Якщо ваші сусіди не заперечують проти такого тупоту-гуркоту (нам пощастило більше — тоді ми ще на першому поверсі жили), то надайте дитині таку можливість, а ще попрацювати, намагаючись натягнути лижі на себе і застебнути кріплення. Дуже забавно!
Коли освоїте лижі в квартирі, можна виходити на сніг. Виходимо з малюком у валянках і з лижами в руках і з гордо піднятою головою тупотимо до найближчої второваною заздалегідь лижні. Там надягаємо лижі на малюка, ставимо на лижню і... Ні, не поїхали! Спочатку малюк буде просто топати по лижні, псуючи всю її чітку графіком, високо задираючи ногу разом з лижею. Так буває з усіма. Тепер ваше завдання пояснити, що ходять на лижах по-іншому, ковзають. Будьте готові до нескінченним підтримок і падінь. Дитині спочатку дуже складно утримати рівновагу, він буде завалюватися то вперед, то назад.Головне ваше завдання на цьому етапі — тримати і зробити все, щоб дитина не сильно турбувався з-за нескінченних падінь, інакше він може зовсім закинути спроби освоїти лижі (особливо якщо ви самі починаєте дратуватися). Дуже-дуже повільно покатайте малюка, рухаючи його лижі за шкарпетки, потім покатайте його за дві, одну руки, пізніше переходите на буксир. І тільки після освоєння малюком катання за вами на двох лижах, починайте вчити ковзанню на кожній лижі. Для початку достатньо, щоб дитина просто йшов по лижні, намагаючись не відривати лижі від снігу.
Нашому синові добре допоміг такий прийом: поклали перед ним на лижні пару пластмасових кульок і попросили його штовхати по черзі кульки, то однією лижею, то інший.
Звичайно ж, набагато легше діти освоюють премудрості, коли у них не «тренування», а в грі. Нехай чадо протопчет нову лижню по незайманому снігу — це підмога у навчанні тримати лижі паралельно. Попросіть витоптати на снігу різні фігури (сонечко, блискавку, ялинку, віяло тощо) — оп! І малюк вже навчився розгортатися! А якщо стрибати по доріжці на лижах — здорово! А салки-догонялки з татом не залишать байдужими нікого!
А ось чого не варто робити, так це «заманювати» дитини або заохочувати його працю і успіхи всяким шоколадками-цукерками. Дітям настільки подобається правильно організований процес катання, що всі ваші цукерки просто «відпочивають»! нехай малеча грається в своє задоволення, а солодощі прибережіть до чаю.
А от коли ваш малюк вже зможе тримати рівновагу і почне освоювати саму першу в його житті маленьку гірку, і дорослим можна сміливо одягати лижі (зауважте, на перших порах навчання, набагато зручніше, якщо мама-тато будуть без них) і відправлятися з крихіткою в зимову подорож. І нехай він знову починає тупотіти по лижні. Для першого разу і це вельми непогано!