«Дитячі» гроші — частина друга

Опубликовано:

В першій частині нашої статті ми вже з'ясували, як оформити допомогу у зв'язку з вагітністю і пологами. Продовжуючи тему державних виплат, визначених Вам у зв'язку з появою в родині нового чоловічка, розглянемо такий вид матеріальної допомоги, одноразова допомога при народженні дитини. У нашому списку йде під номером два, після допомоги у зв'язку з вагітністю і пологами. Але в плані свого значення, ці виплати, безперечно, лідирують. Адже розмір їх істотно вище, ніж у будь-якого іншого виду соціальної допомоги матерям, та й процедура їх отримання значно спрощено.
Нагадаю, що в даній статті ми говоримо про Україну і наведені поради, на жаль, актуальні тільки для жителів цієї країни.

Одноразова допомога при народженні дитини.

Ці виплати тільки називаються одноразовими, а насправді виплачуються протягом року чи навіть кількох років. Отже, що це за виплати?
З 2008 року всі матусі таємно радіють, адже розмір одноразової допомоги на першу дитину підняли з 8,5 тис. грн. до 12 з гаком тисяч. А це вже більш менш відчутна сума.
Алгоритм такий:за першу дитину Вам виплачують 12 240 грн. З них 4 800 грн Ви отримуєте при першій виплаті, а далі — по 620 грн щомісяця протягом 12 місяців. За другого малюка Ви отримаєте 25 тис. грн. (перша виплата — 4 840 грн., далі — по 840 грн. протягом 24 місяців). За третю дитину дають вже цілих 50 тис. грн. (перша виплата — 5 тис. грн, далі — по 1250 грн. протягом 36 місяців).
Тепер розглянемо різні життєві ситуації, коли може виникнути питання про нарахування допомоги. Отже:
— при народженні двійні або більшої кількості дітей кожна дитина з їх числа вважається наступною;
— якщо у жінки померла перша дитина, а народилася друга, розмір допомоги буде як на другу дитину;
— якщо жінка, перебуваючи у другому шлюбі, народжує дитину, яка є у цьому шлюбі є першою, але в цій сім'ї виховуються двоє старших рідних дітей чоловіка, допомога буде призначена як на третю дитину;
— якщо жінка, яка народила третю дитину, перших двох передала на виховання до дитячого будинку, допомога буде надана як на першу дитину;
— якщо дитина народжується у матері, у якої, крім нього, є повнолітня дитина, допомога буде призначена як на другу дитину;.
— якщо в сім'ї, у якої немає дітей, народжується двійня, допомога буде призначена на одну дитину в розмірі 12 240 грн, на другу — 25 000 грн.
— коли двійня народилася в сім'ї, в якій вже виховується двоє старших дітей, допомога надається на кожну дитину з числа народжених в розмірі 50 000 грн.
Прошу вибачення за суху мову, але так сказано в законі, а я не зважилася щось міняти, щоб випадково нічого не наплутати.

Оформити отримання такої допомоги може як мати, так і батько, а також опікун дитини.
Документи подаються в соцзабез відповідно до такого переліку:
— паспорт або інший, що засвідчує особу документ;
— заяву за встановленою формою;
— копія свідоцтва про народження дитини;
— оригінал довідки з Загсу, виданої для оформлення цієї допомоги. Таку довідку Вам дадуть, коли Ви будете оформляти свідоцтво про народження.
— реквізити банківської картки, на яку Ви будете отримувати гроші.
При оформленні допомоги на другу або третю дитину, необхідно надати також довідку про склад сім'ї або копії свідоцтв про народження старших дітей.
Оскільки сума виплат значна, держава вирішила встановити контроль за тим, на що витрачаються ці гроші. Тому не дивуйтеся і не ображайтеся, якщо одного разу до Вас прийде перевірка з соцзабезу. Багатьох така недовіра обурює, мовляв, як можна подумати, що я дитині в чомусь відмовляю! Але, погодьтеся, ці заходи цілком обґрунтовані. Скільки юних малозабезпечених дівчат використовують народження дітей, як спосіб заробітку? На жаль, чимало... Тому і стоптують туфлі добрі тітоньки з державних органів, відвідуючи діточок і перевіряючи, щоб вони зростали в людських умовах.
Що ж, з цим розібралися. Ну а про третій вигляді державних виплат, допомоги по догляду за дитиною до трьох років, ми поговоримо наступного разу.

Фото з сайту obsheniye.ru