Різностатеві близнюки. Роздуми бабусі

Опубликовано:

Коли професор, спостерігав мою невістку, висловив припущення, що наші близнюки, швидше за все — різностатеві, я, відверто кажучи, не дуже-то цього повірила. Дивно було, що в двох крихітних фасолинках, які можна було розгледіти за допомогою УЗД, вже присутні ознаки статі. Я списала це на доброзичливість лікаря, який просто висловив гіпотезу, приємну серця багатьох майбутніх матусь. Адже мрія відразу отримати і хлопчика і дівчинку, особливо таких довгоочікуваних, володіла і моєї улюбленою невістушкою.

Пізніше припущення нашого лікаря підтвердилися — нам пообіцяли, що, швидше за все, близнюки будуть різностатеві. Те, що вони різні за характером, стало зрозуміло з того моменту, як вони почали рухатися, і вже ближче до 6 місяців ту розумницю, яка лежала спокійно і не доставляла мамі незручностей, ми називали дівчинкою, а неспокійного дитині, безупинно перемещавшемуся їх верхній частині живота в нижню, звичайно ж заздалегідь встановили чоловіча стать.

Але наші здогади були помилкові — шибеником виявилася Варвара (УЗД показало підлогу неспокійного «черв'ячка»), і наступні після її народження місяці це підтвердили, а спокійний розумничка, вважав за краще лежати в низу маминого животика, народився хлопчиком Іллею. Ні, спочатку просто хлопчиком: його тато ніяк не міг визначитися з ім'ям. Звичайно, це була важка задача — часто батьки довго ламають собі голову, вибираючи ім'я для одного немовляти, а тут відразу двоє! Ім'я для моєї внучки було задумано нами заздалегідь, а ось ім'я онукові вибрали по святцях — діти народилися незадовго до дня Святого Іллі.Але ось, нарешті, малюки отримали імена, а разом з ними — свідоцтва про народження, і почалася нашанове життя — «ПІД ЗНАКОМ БЛИЗНЮКІВ».

Про те, як важко справлятися з близнюками, вам можуть розповісти тільки батьки та близькі родичі цієї парочки (або трієчки!) братиків чи сестричок. Батьки вже виросли близнюків згадують перший рік життя своїх двійнят (або трійнят), як суцільне недосипання і величезну фізичну втому. Але на противагу всім пройденим тягот вони пам'ятають і ту величезну радість, яка прийшла до них в будинок з появою цих «горошинок з одного стручка». Хоча таке жартівливе визначення зовсім не підходить нашим малюкам: обличчям вони відрізняються так само, як і характером.

Коли у вас в родині з'являються близнята, не соромтеся просити ваших близьких допомоги, вам самим ніяк не впоратися. Більше того, заздалегідь, ще до народження малюків, подумайте гарненько, хто з бабусь, тіточок, інших родичів зможе розділити з вами ці турботи. Якщо все бабусі й тітоньки живуть далеко, або з якоїсь іншої причини не можуть надати вам посильну допомогу, слід розглянути такий варіант, як приходить няня.

Треба пам'ятати про те, що чоловік, яким би свідомим і турботливим татом він не виявився, несе на собі піклування за обеспечиванию сім'ї, а витрати з появою в сім'ї відразу двох дітей, треба визнати, збільшуються досить відчутно. Татові необхідно висипатися, і тому чергування мами і тата в нічних турботах не для всіх є підходящим варіантом. Мої діти розподілили обов'язки по догляду за малятами як можна більш раціонально. Все, що стосується приготування їжі для маленьких, купання, годування, ігор, прогулянок у вечірні години та у вихідні здійснюється спільно, а в нічний час татові дається можливість виспатися. Тим більше від втоми багато чоловіків не прокидаються навіть на досить гучні крики малюків.

На щастя, непрацюючі бабуся і дідусь, які проживають разом з ними в одному будинку надають неоціненну допомогу. У ситуації з близнюками будь-яка допомога буде прийнята з вдячністю. Я, на жаль, перебуваю поруч з ними рідше, ніж хотілося б, але коли виходжу на прогулянку з близнюками на 2-3 годинки, радію, що можу надати своїм дітям трохи вільного часу, щоб вони могли зайнятися приготуванням їжі, прибиранням або просто відпочили.

Я думаю, що попередній розподіл обов'язків, як і продуманий розпорядок дня нашої і багатьох інших сім'ях просто необхідні, інакше безліч турбот поглинуть з головою, в першу чергу, маму малюків, чия роль у догляді за ними і в їх вихованні — найважливіша на цьому етапі життя близнюків. Адже крім того, що вони різняться підлогою, характером, у них ще і різні години сну і активності.

Спочатку, коли діти в основному більшу частину часу сплять, цикли близнюків практично збігаються. В нашому випадку, Іллюшка більше страждав із-за проблем з животиком, які, як відомо, у хлопчиків тривають довше, ніж у дівчат, відповідно, і його сон довше був неспокійним. Для порівняння: зараз, наприклад, неспокійнішим спить Варвара, вона частіше прокидається ночами, починає хникати, коли втрачає пустушку. Потім почалися розбіжності щодо нічних годувань.Якщо Варі вистачало вечірнього та ранкового годування, Іллю треба було годувати ще і в 3 години ночі, і ніяким чаєм заглушити його голодний крик було неможливо. Ближче до напіводнорічного віком Варвара стала спати менше. Ілюшка засинав, а цю принцесу доводилося розважати, несучи в іншу кімнату для того, щоб вона не будила брата.

Звичайно, загальний догляд за дітьми — годування, купання, прогулянки проходять в однаковому режимі, і різниця підлог між малюками не має ніякого значення. По мірі дорослішання таких близнюків додається клопоту стосовно виховання, дозвілля, навчання, формування особистості кожного з них. А тут, погодьтеся, підхід до виховання хлопчика і дівчинки істотно розрізняється. Я думаю, і в разі одностатевих близнюків теж багато залежить від індивідуальності кожного з дітей, адже вона з віком проявляється все більш виразно.

Тата й мами, бабусі й дідусі близнюків, різностатевих і не тільки, давайте обмінюватися досвідом, спостереженнями, давати один одному поради по вихованню цих таких схожих і таких різних наших двійнят, трійнят та інших мультиняшек!