Вибираємо зубну пасту для малюка

Опубликовано:

Серед стоматологів немає єдиної думки в питанні, чи потрібна дитині зубна паста чи варто чистити зубки зовсім без неї. Тут я виступаю консерватором і з дозволу педіатра з року чищу своїм дітям зуби дитячою пастою.
Безперечно, вона повинна відповідати віку дитини. Якщо вона призначена для карапуза, який ще не вміє полоскати рот (до 2-3 років), то паста не повинна містити фтор і абразивні речовини, оскільки крихти просто заковтують більшу кількість пасти. Найчастіше це гелі, які беруть з маленьку горошинку, вони знімають наліт і мають пролонговану дію, насичуючи мінеральними речовинами емаль дитячих зубів.
Зверніть увагу на той факт, що паста з маркуванням «дитяча» це зовсім не те ж саме, що і паста для самих маленьких (на упаковці повинно бути вказано «0-2» або 0-n). У зубних паст для самих маленьких не мають великого терміну придатності (наприклад, пасти R. O. C. S. термін зберігання всього лише місяць).
Не хочу бути звинуваченою в рекламації, але моїм діточкам (а значить, і мені дуже подобається вищезгадана російська паста R. O. C. S. (як «baby» для самих-самих маленьких, так і «kids» для дітей від 4-х років): ненав'язливий смак (сама пробувала), продається в аптеках, відмінний склад, так і як-то більше у мене довіри до вітчизняного виробника.

Діти старше 4-х років уже здатні добре полоскати рот, тому до складу паст для таких дітей додають фтор, необхідний для захисту від карієсу, але вкрай шкідливий для шлунково-кишкового тракту. Зазвичай на етикетці пасти вказується вміст у ній фтору: 500 ppm цілком достатньо для чотирирічного малюка.
Особливу увагу зверніть на речовини у складі пасти, шкідливі для дитячого організму. Наприклад, дешевий піноутворювач лаурил-сульфат натрію — це сильний алерген. Якщо у дитини схильність до алергії, то краще уникати паст з барвниками і ароматичними аромати.
Зазвичай для малечі не випускається паст з м'ятним смаком, оскільки у дітей (на відміну від старших «чистильників») він часто викликає блювотний рефлекс. Тому в дитячих зубних пастах зазвичай використовуються фруктові ароматизатори.
У РОКСа є і пасти для цього віку, ребяткам від двох років пропонують свої пасти та інші виробники: Lacalut, Chicco, Світ дитинства, Дракоша, Новий перли.
За рекомендацією ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) дитяча зубна паста повинна бути позбавленою смаку і не мати смачними запахами. Дотримується дана рекомендація? Звісно, ні! Тому слідкуйте, щоб малюк не влучив втіхушку по пів тюбика.
На сайті журналу «Довідник споживача» розміщені результати тестування дитячих зубних паст для малюків 3-4 років. Не буду тут зупинятися на таких показниках як упаковка і маркування, коротко скажу лише про даних стоматологічного дослідження, оскільки саме вона мала найбільшу вагу при визначенні переможця».
Найвище очищаючу дію за даними тестування у зубних паст Colgate, Silca Putzi і «Принцеса». Облік того, наскільки дбайливо вона чистить зубки, яке її вплив висунув у лідери пасту Aquafresh (вона володіє самою низькою абразивністю, оскільки її основою є двоокис кремнію).
Більш висока абразивність (тобто  вплив) у паст на комбінованій основі: «Дракоша», «Моє сонечко», «Уті-Уті» і «Принцеса» (основа — двоокис кремнію і карбонат кальцію).
За оцінкою профілактичного впливу на розвиток карієсу на перше місце були поставлені пасти Colgate і Aquafresh. Їх ефект залежить від високої стабільності системи, що зберігає активний фтор протягом усього терміну придатності. Досить стабільний фтор у зубних паст «Дракоша» і Silca Putzi, «Моє сонечко» світить середнім рівнем стабільності фтору, низькі показники у дитячих паст «Уті-Уті», Dental Dream і Sanino, а зовсім нестабільна система активності фтору у пасти «Оленка».Виробники пасти «Принцеса» поставили комісію у скрутне становище, оскільки не вказали вміст у ній фторидів.
Найбільш високий минерализуючий зубну емаль ефект у паст Colgate, Aquafresh і Silca Putzi.
За даними тестування, враховуючи всі показники, найвищої оцінки заслужили пасти Colgate, Aquafresh і Silca Putzi (це були найдорожчі пасти тіста, звідси робимо висновок, що ціна виправдана якістю). Паста «Дракоша» отримала загальну оцінку «добре», «Моє сонечко» — «задовільно», «Уті-Уті», Dental Dream і Sanino — «погано», а «Оленка» і зовсім «дуже погано».