Вам би стрижку під мавпу або хоча б під зайченятко

Опубликовано:

Чарівна дівчинка в милих кучериках — що може бути чудесней. Тільки чудовий хлопчина з милими кучериками. Стригти чи не стригти? Кожна друга матуся замислюється над цим питанням, коли її дитині виповнюється рік.

Часто буває, що саме до цього часу волосся починають рости швидше, головка малюка (нарешті) набуває пристойний вигляд, а так шкода відрізати тільки-тільки з'явилися локони. Не дуже-то хочеться «спотворювати» своє чадо. Особливо влітку, коли лису маківку тільки під панамку і можна сховати. Тому багато матусі не хочуть стригти своїх діток в рік.

Перукарі-професіонали запевняють, що стрижка наголо в рік ніяк не впливає на стан волосся дитини пізніше, так як структура волосся закладається генетично, ще в материнській утробі. Підстригати малюка в рік можна лише з естетичної або гігієнічною метою. Ми, до речі, у рік не стриглися, дві волосинки в три ряди, навіщо їх стригти ще...

Похвалитися шикарною шевелюрою від народження ми не могли. Коли Дашка народилася, волоссячко на її голові нагадували тополиний пушок. Перший раз я підстригала свою доньку, коли чубчик (а вона чомусь зростала надто активно, на відміну від решти волосся) стала заважати і лізти в очі. Це було приблизно в 10 місяців. До двох років волосся значно додалося, і ми вирішили зробити нашій дівчинці стрижку. Ну звичайно, не у повному розумінні цього слова — складну екстравагантну зачіску, основною вимогою було бажання надати голівці акуратний вигляд.

Можна постригти дитину вдома — машинкою або ножицями, а можна довіритися професійного перукаря — піти в салон або запросити майстра на дім. У будь-якому випадку малюка треба підготувати до такої важливої події як перша серйозна стрижка. Адже ви-то розумієте, що таке ножиці, а для нього це металевий диво-прилад незнайомий, для крихти все вперше. Тому перед тим, як стригти малюка, розкажіть йому, як все буде відбуватися, чого саме ви хочете від нього і, звичайно, наберіться терпіння, не важливо будете стригти ви самі або ви будете розважати або відволікати малюка під час стрижки.

Ні в якому разі не можна змушувати малюка, якщо він злякався ножиць, машинки або незнайомої тітки-перукаря, адже ви можете завдати йому психологічну травму. Спробуйте відвернути його новою іграшкою, яким-небудь ласощами або мультиком.Якщо дитина ніяк не погоджується на стрижку, ви можете підстригти особливо неслухняні локони крадькома, коли малюк зайнятий грою або просто спить. В такому разі більш ґрунтовну стрижку доведеться відкласти на кілька тижнів або навіть місяців.

Довіряючи своєму материнському чуттю, ви самі зрозумієте, коли малюк буде готовий до походу в перукарню.