Тільки сонце, тільки повітря і вода! (Грудничкове плавання)

Опубликовано:

Під час вагітності я ходила в басейн, на спеціальні заняття для пузатиков зразок мене. І кожен раз, коли заняття закінчувалося — у нас майбутніх матусь, була своєрідна позитивотерапія — адже після нас в басейн приходили мами з грудними дітками. Дивлячись на 3-4-місячних крихт, ми всі дружно розчулювалися і мріяли про те, що зовсім скоро так само наведемо в басейн свого малюка.

Скажу відразу — в басейн ми так і не пішли. Чому — про це трохи пізніше.

Отже, грудничкове плавання — це ще одна модна тенденція, яка охопила більшість сучасних батьків. Зараз кожен знає, що дитина здатна плавати з народження і кожен другий намагається навчити свого малюка плавати раніше, ніж ходити. Ті, хто цього не роблять, в більшості своїй просто лінуються. Але мало хто зможе привести аргументовану відповідь, чому погано раніше навчання плаванню. Я не претендую на звання професіонала в цій галузі, розповім лише те, що сама дізнавалася і пробувала.

Отже, малюк з'являється в нашому світі з водного середовища. Цілком нормально, що води його не боїться і відчуває себе в ній комфортно. Як вважають прихильники такого плавання — маленька дитина не може боятися води спочатку, якщо ж якийсь страх перед купанням присутня — це виключно вина батьків, які допустили якусь помилку в привчанні дитини до водних процедур. У той же час, противники раннього розвитку наполягають, що водне середовище неприродна для теплокровних. Адже жодна тварина не стане кидати в річку своїх дитинчат.На думку супротивників плавання, перебування на відкритій воді, без можливості намацати дно — це постійний стрес для малюка, не порівнянний з перебуванням у тісному утробі матері. Раннє плавання, за їх словами, це надмірне навантаження на організм малюка, який і так виконує титанічну роботу в перший рік життя.

Що ж дає раніше навчання плавання дитині? Крім гордості батьків, малюк отримує навички пірнання на невелику глибину, затримки дихання, плавання. При вірному підході до навчання, вже до року дитина зможе самостійно триматися на воді. Крім того, вважається, що при плаванні поліпшується дихання малюка, зміцнюється хребет і інші кістки організму, зміцнюються м'язи, поліпшується сон і апетит. Втім, досягти всіх цих результатів можна і без плавання.

Таким чином, раніше навчання дітей плавання — це не необхідність, але приємна можливість. Тільки Вам, батькам, вирішувати — чи потрібен Вам вундеркінд з пелюшок або Ви віддаєте перевагу пустити все на самоплив, надавши дитині можливість самому вирішити, коли вчитися плавати.

Якщо Ви все-таки вирішили зробити з Вашого маленького бандита цього Іхтіандра, дозвольте дати кілька рекомендацій.

Навчати малюка плаванню потрібно із 2-3 тижнів, як тільки заживе пупкова ранка. Зрозуміло, робити це потрібно у великій ванні. Для першого купання краще запросити фахівця, який покаже Вам необхідні вправи, навчить правильно тримати і перехоплювати малюка. Зазвичай перші вправи, які роблять із зовсім ще крихтами, — це плавання на животику туди-сюди і вісімками, таке ж, плавання на спинці, а також відштовхування ніжками від бортика. Трохи пізніше до цих вправ додадуться кроки і прониривания.

Коли ванна стане тісною для дитини — потрібно переходити в басейн. Там з малюком буде займатися інструктор, так і Ви повинні бути поруч. Хтось переходить в басейн уже з двох-трьох місяців, але, на мій погляд, оптимальний вік для цього — 4-5 місяців.

Наостанок розповім кілька основних правил дитячого плавання.1. Займатися плаванням треба з першого місяця життя малюка. Після 3-4 місяців вроджений плавальний інстинкт дитини зникає, тоді заняття втрачають всякий сенс.
2. Якщо вже Ви вирішили вчити дитину плавати, заняття повинні бути регулярними. Плавати раз в тиждень, коли згадаєш — не потрібно, оскільки це не принесе ніяких результатів.
3. Перехід в басейн — це закономірний розвиток ситуації. Якщо Ви плавали в ванні, але в басейн не перейшли — навряд чи у малюка залишаться якісь навички.
4. Плавання — це свого родузагартовування організму, тому температуру води у ванні потрібно поступово знижувати. До того ж, в басейнах вода зазвичай прохолодна, тому бажано, щоб до часу переходу в басейн, малюк комфортно себе почував у воді, температурою 28-29 градусів.
5. Для того щоб заняття були ефективними, маляті вони повинні ПОДОБАТИСЯ. Якщо дитина вередує, плаче і нервує під час плавання — не варто силувати його. Повірте, прийде час — і він сам навчиться плавати. Так вже важливо, щоб він усе вмів з пелюшок?

Що стосується мене, то я дуже хотіла, щоб мій малюк плавав. Ми купалися в великій ванні, ми виконували вправи. Перші два місяці ми справно пірнали. Але потім я побачила, що пірнання тільки лякають синочка, не приносячи ніякої радості. Тоді ми вирішили пірнання скасувати, але продовжувати плавати. Так і робили, поки не настав час переходити в басейн. А з басейном не склалося, оскільки ми не робили ніяких щеплень. Я побоялася вести малюка в басейн нещепленим. Вибираючи між плаванням і відмовою від щеплень, я вибрала друге.

Картинка з сайту detiidengi.com