Сирні ласощі

Опубликовано:

Мабуть, сир — один з найкорисніших «мінібандитских» продуктів. Для розвитку кісткової і хрящової тканини зростаючому організму життєво необхідні білок, кальцій і фосфор, якими так багатий сир. Але в сирому, так би мовити, споконвічному і незайманому вигляді сир привабливий хіба що як пластичний матеріал для ліплення...
А от смак його наснаги і апетиту у дітей не викликає.

Відповідно, щоб цей корисний продукт у дитини запхати, його потрібно обробити до стану «пальчики оближеш». Способів такої обробки багато, але всі вони зводяться до одного з наступних дій: змішування з молоком, смаження, запікання або відварювання.

Почнемо з «сирого» варіанту.
Чомусь всі діти дуже люблять магазинні стаканчикові йогурти, сирки і пудинги, але ніс вернуть від натурпродукту. Спробуємо їх злегка обдурити.
У магазині можна купити порожні вафельні ріжки (на худий кінець, пластикові стаканчики) і наповнити їх самостійно.
Для наповнювача беріть трохи сиру, розводьте його молочком або сметанкою, додавайте «основний» смак за Вашим вибором — мед, варення, свіжі ягоди, шматочки фруктів, тертий шоколад, родзинки, цукати і не забудьте ложечку цукру. Отриману масу можна збити блендером, а можна гарненько перемішати і розім'яти руками, а потім утрамбувати в стаканчики.
Готується таке ласощі просто, зате виглядає ефектно і викликає у дитини асоціації з таким улюбленим забороненим морозивом.

Наступний спосіб приготування сиру — жарення.
Звичайно, насамперед на розум приходять класичні сирники (сир, борошно, молоко, цукор змішати, розім'яти до однорідної маси, сформувати сирники і обсмажити з двох сторін в рослинному маслі).
Але деякі оригінали бавляться так званими сирними котлетками і додають в сирне тісто рис, курочку, горіхи або навіть... буряк і рибу.
Не впевнена, що таке сподобається дитячому шлунку, але заради інтересу для дорослої аудиторії разок можна і ризикнути.

Запікання асоціюється у нас з улюбленими з дитинства запеканками, що подаються на полуденок у школах і піонерських таборах і апетитно политими зверху сметанкою або згущеним молоком.
Запекти сир можна з чим завгодно. Я замішую тісто з молоком, борошном і відварений вермішеллю, іноді додаю родзинки. Розкачую тісто по формі для випікання, змащену маслом, зверху рясно поливають сметаною.
Готується така запіканка досить довго, не менше години в духовці при 180 градусах.

В духовці можна спекти сирне печиво.
Це по суті ті ж самі сирники, замішані погустіше, обсипані цукром і підсушені до хрускоту в духовці.

Ще сир добре додавати в пироги, і не тільки у вигляді начинки, але і у вигляді підмішування безпосередньо в саме тісто. Звичайна шарлотка завдяки сиру стає ніжніше і ситніше.

Останній стандартний спосіб приготування сиру — відварювання.
Відварити можна ліниві вареники.
Тісто для вареників робимо як звичайно (як на сирники, як на печиво). Потім скачуємо з нього маленькі кульки (або розкачуємо тісто в тонку ковбаску і нарізаємо кругляшками в палець завтовшки), опускаємо наші вареники в киплячу солону воду і відварюємо, поки не спливуть. Виловлюємо шумівкою, подаємо зі сметаною або варенням, їмо з апетитом.

Дані рецепти изощоенному кулінару можуть здатися дуже простими, але це лише із-за того, що вони загальні і основоположні, на їх базі створюються нові незвичайні страви. І може бути, на їх основі Ви придумаєте щось своє, нехай не дуже оригінальна, але дуже смачне. Тоді і рецептиком не забудьте поділитися. А краще відразу почастуєте 😉

Сирні страви добре йдуть на сніданок або полуденок, під чай і кава.
А яке чаювання без приємної бесіди? За столом можна поговорити не тільки про корисні властивості сиру, але і про російської орфоепії. Адже в слові «сир» наголос ставиться на останній склад, що маленьким ласунам не зайвим буде запам'ятовувати з дитинства.

«Ми вирішили спекти пиріг,Борошно купили і сир!»

Приємного апетиту і світських бесід!)

А про те, як поєднувати сир і творчість можна подивитися тут.

Картинка взята з povarenok.ru