Молочні ріки. Як налагодити грудне вигодовування

Опубликовано:

У більшості випадків проблеми можна уникнути, якщо вчасно і правильно налагодити грудне вигодовування. Отже, що ж робити матусі, щоб молоко не втекло.

Головне СТАРТ

Величезну роль відіграє перше прикладання до грудей. Чим раніше це відбудеться, тим краще, в ідеалі відразу після пологів, прямо в пологовому блоці. Краще обговорити цей момент з вашим лікарем заздалегідь. Якщо ж малюка до грудей не прикладають, не соромтеся нагадати акушерки і лікаря про своє бажання. Саме завдяки смоктальним руху в організмі матусі виробляється пролактин, який відповідає за вироблення і кількість молока.

Годуємо за вимогою

Забудьте про поради бабусь, що дитину потрібно годувати строго по годинах. Чим частіше і довше дитина смокче, тим більше буде молока, а не навпаки. У перший час дитина може висіти на грудях практично без перерв. В цьому немає нічого страшного і поганого, влаштуйтеся зручніше і годуєте, адже вам нікуди поспішати. Довгоочікуваний малюк у вас на руках, і ви можете насолоджуватися материнством. А от якщо дитина перших місяців життя «добре» і «міцно» спить, просипаючи годування, не поспішайте радіти, а краще озбройтеся годинами.Новонароджений прикладається до грудей вдень кожні півтора — дві години, вночі три — чотири. Якщо малюк спить, погодуйте сонного, смоктальний рефлекс прекрасно працює і уві сні.

Геть пустушки та пляшечки

У сучасній культурі пустушка зайняла настільки міцні позиції, що багато людей просто не уявляють собі немовля без цього аксесуара. Водночас на питання, навіщо потрібна пустушка, більшість дати чітку відповідь не зможе. Так от: НЕ ПОТРІБНА вона зовсім, у всякому разі, дитині. Є смоктальний рефлекс, який повинен задовольнятися за допомогою смоктання грудей і ніяк інакше. Так краще і для малюка, і для мами. Вироблення молока стимулюють смоктальні рухи малюка, а якщо він замість грудей смокче соску... Висновок очевидний.

Спільний сон

Не поспішайте з покупкою ліжечка, можлива вона вам найближчим часом не знадобиться. Максимальна вироблення пролактину в організмі жінки відбувається вночі, з трьох ночі до восьмої ранку. А виробляється він у відповідь на стимуляцію грудей. Тому важливо, щоб саме в цьому часовому відрізку було не менше двох тривалих прикладань. А якщо ви спите разом з малюком, то включається двосторонній зв'язок: дитина відчуває запах мами, що спонукає його частіше прикладатися до грудей, а часте прикладання в свою чергу викликає більш активну вироблення молока.Додамо незаперечні плюс спільного сну — і ви і малюк відпочиваєте. Він не кричить з сусідньої кімнати, ви не бігаєте до нього по квартирі.

Не поспішаємо з прикормом

Що б не говорили досвідчені бабусі та інші численні доброзичливці, в перші півроку життя НІЯКОЇ іншої їжі або пиття, крім грудного молока дитині не потрібно. Шлунково-кишковий тракт дитини ще не достатньо дозрів для перетравлення іншої їжі. Грудне молоко є найбільш збалансованою їжею для малюка. Але навіть коли ми почнемо знайомити дитину з новою «дорослою їжею», вона не повинна витісняти собою годування груддю, поки малюкові не виповниться рік. Пам'ятайте правило: ЧИМ РІДШЕ І МЕНШЕ за обсягом ГОДУВАННЯ, ТИМ МЕНШЕ МОЛОКА У МАМИ, а не навпаки.

Спокій, тільки спокій

Проблеми з виділенням молока можуть виникнути у зв'язку з нервовим напруженням і тривогами мами. Намагайтеся годувати в спокійній обстановці, зосередьтеся на малюка.

Одне годування — одна Груди

Молоко ділиться на переднє і заднє. Перше більш рідке, а друге жирне і калорійне. Якщо дитина трохи посмокче одну грудь, а потім другу, він не поїсть, а швидше поп'є.І в результаті залишиться голодним. Точніше шлунок повний, але необхідних поживних речовин малюк не отримає.Думка: якщо груди м'яка, вона порожня — ПОМИЛКОВО. Поживне заднє молоко виробляється саме під час смоктання.

Удачі!

І ще, якщо проблеми з лактацією все-таки виникли, пам'ятайте, що крім педіатрів, бадьоро рекомендують суміші, існують консультанти з грудного вигодовування, які готові і здатні допомогти.