Осягаємо таємниці природи

Опубликовано:

Напевно, ви погодитеся зі мною, що спілкування з природою дарує нам небувалі по силі і красі почуття. Знаменитий Леонардо да Вінчі проголосив її «вчителькою всіх вчителів». А як відкрити цей дивовижний світ краси і гармонії для дитини? Що робити, якщо життя міська не дає можливості вирватися на «дикий відпочинок», щоб навчити дитину бачити прекрасне в звичному і створити інтерес до природних відкриттів?

Навіть в умовах міста і в ті рідкісні хвилини, коли вам вдається вирватися за межі мегаполісу, можна показати малюкові справжній карнавал чудес природи.

Наприклад, поставте з крихіткою такий маленький експеримент. Нанесіть на тканину і виріжте з неї досить великі букви, складові ім'я вашої дитини. Звичайно, це може бути будь-яке інше слово, але так дитині стане ще цікавіше. Прикріпіть ці матерчаті букви (можна причепити кілочками або зубочистками або просто притиснути камінчиками) до поверхні газону. Нам тут допомогла дача з засіяних газоном, але можна виконати експеримент навіть на балконі, висадивши в ящик насіння звичайної газонної трави.Тепер приблизно на тиждень залишаємо наші букви.А от коли знову зверніться до них через тиждень, прибравши з газону ткані літери, під ними ви знайдете точно такі ж, але з пожовклої трави (так на неї діє недолік світла). Напевно, не варто розповідати малюкові про явища фотосинтезу (якщо йому вже не пора це знати), просто вдихніть в ці буковки життя знову — можна викласти ім'я малюка камінчиками або навіть посадити на їх місце квіти. Тоді через пару місяців ім'я вашого чада буде майоріти серед зелені і віщати світові гімн своєму господареві.

У такий міні-сад можна запросити бджіл, метеликів та інших комах. Скромна клумба з квітами (нехай це навіть той же ящик на балконі) приваблює багатьох комах. Якщо компактно, впритул один до одного висадити розсаду насіння або айстр, чорнобривців, шафранів, цинії і т. д., а потім організувати «зони спостереження», то можна поблизу помилуватися красою метеликів і дізнатися багато цікавого з життя комах.

Можливо, у вас вже є якесь улюблене дерево, з якими пов'язані якісь теплі спогади. У моєї дочки це маленький клен під вікном, а з синочком ми спеціально посадили пухнасту ялинку (за життя якої тряслися всі передноворічні дні ). Якщо улюбленця поки немає, то під час прогулянок просто озирніться навколо: вам може сподобатися якесь деревце, здатися незвичайним — так усиновіть його!

Помилуйтеся їм, разом з малюком придумайте для нього ім'я, виміряйте окружність стовбура, поторкайте кору, зберіть і засушіть кілька опалих листочків. Регулярно відвідуйте свого улюбленця й фотографуйтеся з ним, потім цікаво буде подивитися, як зростали ваші два «дитини», а у малюка з'явиться свій маленький заповітний куточок.

Дуже часто ми збираємо на дачі або під час прогулянок невеликі квіточки (ясна річ, не з газонів!), а по осені різнокольорові листя. Поклавши їх між двома аркушами паперу і накривши зверху пресом (в нашому випадку це товстелезна книга) і не знімаючи його протягом кількох днів, можна отримати ніжні, тендітні і красиві висушені квіти. З них можна створити величезну кількість декоративних шедеврів: прикрашати ними листівки, створювати колажі та аплікації, а можна зробити картину, заламінувати і повісити в рамочку.

Ну і, звичайно ж, багато радості принесе малюкові робота в домашній майстерні. З горіхової шкаралупи, шишок, насіння, моху, черепашок, соломи і гілочок можна виготовити багато виробів та іграшок.