Дитяче харчування (частина 2 – заключна)

Опубликовано:

Ще одна причина, по якій малюк відмовляється їсти в саду - його невміння користуватися ложкою чи виделкою. Бажано, щоб після 1,5 років ваша дитина вмів їсти самостійно, якщо ж він все ще їсть з вашою допомогою, поступово привчайте його до самостійності. Коли ваш малюк піде в дитячий сад, він повинен сам вміти орудувати ложкою і виделкою (виделкою, звичайно, в більш старшому віці) і вміти пити з чашки.

Психологи помітили, що діти, які вміють самостійно себе обслуговувати (їсти, пити, вмиватись, одягатись), значно швидше звикають до нових умов.

Ще одне зауваження стосується того факту, що діти за столом часто відволікаються. Тому приблизно з 2-х років привчайте малюка їсти за загальним столом, вкладаючись у певні часові рамки. Справа в тому, що в дитячому саду годування триває не більше півгодини. Зверніть увагу, як довго ваш малюк знаходиться за столом.

Перші дні в дитячому саду - найважчі. Відбувається зміна обстановки, звичного укладу, дитину оточують незнайомі дорослі і діти, і все це позначається на емоційному стані малюка. Батькам у ці дні потрібно приділити дитині особливу увагу, і в плані харчування теж. Фахівці рекомендують давати в цей період дитині більш поживні страви, соки, фрукти, і навіть давати йому вітамінні препарати. Також у перші дні сніданком малюка краще годувати вдома.

Не соромтеся попереджати вихователя про звички вашого малюка. Наприклад, якщо дитина ще не вміє самостійно їсти, то погодувати його є обов'язком няні або вихователя.

Якщо у вашого малюка алергія, при його надходженні в дитячий сад в медичній карті обов'язково повинно бути вказано, який з продуктів є для нього алергеном. І не забудьте попередити вихователя про те, що у вашої дитини можлива алергічна реакція на певну їжу і що з продуктів йому не можна давати.

І найголовніше, не переживайте, якщо ви не встигли або не змогли привчити малюка до якихось дій до моменту його вступу в дитячий сад, його там все одно навчать.