Як виховати погодок?

Опубликовано:

На момент появи Миколи Любі був 1 рік і 5 місяців, і вона, звичайно ж, дуже чекала братика, не підозрюючи про те, що життя її незабаром зміниться ...

Спочатку доводилося приділяти Любі набагато більше уваги, ніж дрібному, але це було природно, оскільки у неї була маса потреб, а у дрібного тільки три : подивитися, поїсти і поспати. Ми з Любою малювали, грали, читали, а дрібний просто був поруч. Любі спочатку не терпілося з ним пограти, вона намагалася його куди-небудь поташить, одягнути, роздягнути, нагодувати печивом і т. д., але вона швидко зрозуміла, що від нього толку мало. Негативні емоції на цьому етапі у неї були відсутні, хіба що вона сердилася на нас, що ми не даємо з братиком грати, та ще стала більш збудливою.

Звичайно, режим Миколи доводилося підлаштовувати під Любашин, тому він сам став засипати в колясці. Для мене це було дивно, оскільки Любу я завжди вкладала. Причому це виглядало так: я кладу її поперек колін на живіт і «дико» качаю ногами, інакше вона просто не засинала.Така ідилія тривала до того моменту, поки Коля не поповз, а після цього почалася війна за іграшки. Все що виявлялося в руках у Колі раптово ставало просто необхідним Любі, і, навпаки, все чим вона грала, викликало інтерес у Колі.Відповідно, мені доводилося постійно контролювати цей процес, що вимагало багато сил і терпіння, яких не завжди вистачало, враховуючи, що обидва малюка з характером.

Стала вчити їх змінюватися, ділитися (в-загальному, досі вивчаю), причому більше вчила Миколи ділитися з Будь-якою :)), розповідала їй, як він її любить, що він її не б'є, а хотів погладити, тільки ще прасувати не навчився і т. д. (Є в нього така звичка: підійти до сидить Любі і постукати їй по голові або за волосся посмикати!) Спочатку думала, що все це — мертвому припарки, потім зрозуміла, що методика діє. Розкажеш Любі, що Коля її любить, і вона його починає обнімати, щось йому розповідати, а якщо її відшмагати, то дивлюся — вона Колька лупить. Ось так!

Частіше, звичайно, доводиться заступатися за Колю, вона досі поводиться з ним, як з іграшкою, тягає його, намагається одягти-роздягнути, іноді лупить по руках (якщо він кудись не туди заліз чи щось не взяв (з її точки зору)).Іноді тільки й чую: «Коля, не можна!, Коля відійди!», може, мене копіює :)) Або біжить мені доповідає, що «Коля лізе»!

Періодично навпаки, заступаюсь за Любаню. Він їй, звичайно, заважає: вона будує якийсь будинок, він підійде — півстіни отломает, або все переверне і т. д., тоді намагаюся його нейтралізувати, інакше поб'ються! І ще він не може змиритися з ситуацією, коли Люба сидить у мене на руках, а він ні. Якщо Коля зауважує таке неподобство, він підходить і починає кричати до тих пір, поки і його не візьму на руки. Слава Богу, що у мене дві руки і дві ноги!

Приблизно з 8-ми Николкиних місяців малишастики почали разом грати. Заводила, звичайно, Люба, але і Коля не відстає. Загалом, мій висновок з усього вищесказаного і пережитого: незважаючи на всі труднощі, однозначно, дві дитини краще, ніж один, як для дитини, так і для батьків. Діти краще ростуть в суспільстві собі подібних.І батькам теж добре: по-перше дітки — класні, по-друге вже якщо вирішили заводити дітей, то безладу від двох не набагато більше, ніж від одного, а задоволення більше.

І по-третє, ну коли-небудь вони ж будуть грати удвох і залишать батьків у спокої!