Якщо дощик іде, то значить

Опубликовано:

На ніжках — чобітки, на плечах — непромокальний дощовик, в руках — забавний парасолька. Отак малечі будь-дощ виявиться дарма! Втім, дощовик тим і хороший, що дозволяє обходитися зовсім без парасольки. Та й раптово почався дощ не застане її зненацька — дитячий плащ-дощовик в складеному вигляді легко поміщається в рюкзаку або маминій сумці.

Дітям пропонується величезна строкате розмаїття як тонких плащиків без підкладки, зшитих з тонких зонтичних тканин (нейлону або з тефлоновим просоченням), так і глянсові дощовики з блискучого лаку або ПВХ, які завдяки своєму привабливому зовнішньому вигляду і модному дизайну завоювали величезну популярність серед мам і діточок.

Є дождевички як скоєно прозорі («поліетиленові»), так і яскраві різнокольорові, з малюнками та аплікаціями і навіть тематичні. Наприклад, забавні плащики фірми Kidorable (США) перетворить ваше чадо в смугасту бджілку, синього дельфінчика або рябу корову. Маленькі модниці прийдуть в захват від рожевого плаща, виконаному в стилі вбрання принцеси ельфів, а юні джентльмени по достоїнству оцінять плащ, що імітує екіпіровку пожежного: яскраво-червоний колір з вогняними язиками полум'я і капюшон у вигляді справжньої форменого каски.

До подібних імпортних дождевикам (Kidorable (США), Colours of Australia (Австралія), Rainkid (Німеччина) і Perletti (Італія) випускаються цілі серії супутніх товарів: можна підібрати відповідні за кольором і дизайну непромокальні рюкзак або сумочку, парасольку, гумові чобітки і навіть вішалки-плічки, щоб створити єдиний оригінальний ансамбль.

Оскільки призначення дощовика, власне, захист від дощу, то при його покупці варто уважно оглянути і обмацати тканина. Матеріал повинен бути гнучким, не дуже щільним, що дозволить багаторазово складати плащ не побоюючись, що це призведе до заломів і тріщин. Щоб забезпечити повний захист від вологи, шви дощовика повинні бути прошиті, а запаяні (у крайньому випадку — проклеєні). Вважається, що на плащах краще кнопки, ніж гудзики (петлі може просочуватися вода, крім того кнопки простіше самостійно застібати);якщо ж для вас гудзики краще, то нехай вони будуть закриті захисною планкою.

Деякі виробники виробляють «діряві» дощовики — спеціальні отвори в зоні пахв дозволяють уникнути утворення парникового ефекту під плащем.

Важливими деталями будуть капюшон з регульованою гумкою по особовому краю і кишені з клапанами на кнопці або липучці, куди можна хустинку і покласти, і малишові «коштовності» при бажанні заховати.
Підбирати розмір дощовика слід з урахуванням того, що він повинен бути достатньо вільним, оскільки найчастіше його доведеться надягати на товстий светр, а то і на вітровку. А ось по довжині зовсім не обов'язково вибирати довгий плащик: невпевнено крокуючий малюк буде в ньому плутатися, а «топити» поділ волочащегося плаща в калюжі здатний будь-юний дослідник.

У догляді дощовики не доставляють проблем: навіть глобальні забруднення у вигляді падіння в глибоководну канаву з них видаляються дуже легко — достатньо протерти поверхню плаща вологою ганчірочкою, а то й просто змити водою, після чого струсити його і повісити для просушування. Якщо б і їх маленьких власників після прийняття «грязедождевих» ванн можна було привести в порядок так само просто!

До речі, дитячі дощовики більш ніж доступні за ціною: найбільш дорогі фірмові плащики колекцій Kidorable, Colours of Australia, Rainkid і Perletti можна купити в середньому за 1000-1700 руб.; польські дощовики в три рази дешевше — 300-500 руб.; російські моделі обійдуться в 100-400 руб., а їх китайські побратими (фірма Trilobit) обійдуться в 70-150 руб.