Як розвинути музичні здібності малюка першого року життя

Опубликовано:

Чи є у дитини музичні здібності і чи можна їх розвинути? Це питання часто постає перед батьками вирішили почати навчати дитину музиці. Але гарні музичні здібності потрібні кожній людині, незалежно від того чи буде він музикантом чи ні, і ось чому:
1. Діти з хорошим музичним слухом, ритмом і пам'яттю мають красиву чітку мова;
2. Під час навчання в школі такі учні мають високу успішність, пояснення вчителя вони добре запам'ятовують на слух, тому час на підготовку домашнього завдання йде значно менше;
3. Звичайно, такі діти більш емоційні, чуйні;
4. Крім того, якщо таких дітей почати навчати грі на інструменті в них, за допомогою постійного масажу кінчиків пальців, розвиваються ділянки головного мозку, відповідальні за сприйняття, пам'ять.
Музиканти-педагоги знають, що музичний слух і пам'ять легко розвиваються і краще всього почати розвивати їх з народження.

Починаючи з першого місяця
Розмовляйте з дитиною постійно. Співайте дитині колискові пісні, постійно слухайте разом з ним класичну музику, краще, якщо це будуть твори Моцарта, Вівальді, Чайковського. Танцюйте в обнімку з дитиною.

Починаючи з другого місяця
Розмовляючи з дитиною, частіше міняйте інтонацію голосу, його висоту. Придбайте різні звучні іграшки, з різних за тембром і висоті звуком. Покажіть їх дитині, наспівуючи пісеньку супроводжуйте свій виступ ритмічним звучання брязкальця.

Починаючи з третього місяця
Читайте малюку ритмічні дитячі вірші, потішки, примовки, скоромовки. Співайте протяжні пісні, спонукайте дитину до вокалізації.

Починаючи з четвертого місяця
Вивчіть кілька дитячих пісеньок: «Зайчик сірий умивається», «Всі заплескали в долоньки» та ін. Співайте їх дитині, супроводжуючи свій спів відповідними рухами. Співайте мелодії ваших улюблених пісень на голосні звуки.

Починаючи з п'ятого місяця
Покажіть дитині найпростіші музичні інструменти: сопілка, дзвіночок. Нехай малюк знайде поглядом, де звучить інструмент: попереду, за головою, праворуч, ліворуч.

Починаючи з шостого місяця
Дитина акомпанує вашій співу брязкальцем, жваво рухається під музику.

Починаючи з сьомого місяця
Пойтемелодии своїх улюблених пісень на склади «ма», «па», «та», «ба». Скоро малюк стане повторювати за вами.

Починаючи з восьмого місяця
Співайте з дитиною ляльці колискову, він вам охоче підспіває, грайте в ладушки.

Починаючи з дев'ятого місяця
Нехай малюк більше чує народних мелодій, показуйте голосом, як співає кішечка, собачка, котик та ін. супроводжуйте свій виступ відповідними ілюстраціями
Займайтеся зі своєю дитиною, і ви не тільки будете розвивати у нього музичні здібності, але і мова, емоційність, чуйність, а головне, ви і ваш малюк будете отримувати задоволення від спілкування один з одним.

Викладач музики, мама двох дітей Подкопалова О. Н.