Харчові добавки: не нашкодити і знешкодити!

Опубликовано:

Харчові добавки: не нашкодити і знешкодити!Сучасні дослідження довели, що продукти, що містять штучні добавки (ароматизатори, барвники, консерванти, синтетичні підсолоджувачі, емульгатори) негативно впливають на нервову систему, особливо дитячу. Всі ці добавки використовуються в «промислових обсягах» для посилення смаку продукту, збільшення терміну зберігання, спрощення процесу приготування і т. д. А ще вони ж, до речі, маскують погана якість продукту, крадучи наявність у ньому небезпечних хімічних речовин (що, зрозуміло, протизаконно, але, на жаль, досить часто зустрічається, якщо судити по «харчовим скандалів у пресі).
Нешкідливі на перший погляд консерви, молоко тривалого зберігання, солодощі промислового виробництва, які (так-так, і я не без гріха) ми з вами купуємо, щоб порадувати своїх чадушек, погодьтеся, зовсім не потрібні ні для підвищення корисності або поживності дитячого меню, ні для поліпшення здоров'я.

Британське урядове Агентство з харчових стандартів

Британське урядове Агентство з харчових стандартів (FSA) попереджає, що харчові добавки негативно впливають на нервово-психічний стан і поведінку дітей і можуть викликати розвиток гіперактивності.
До таких висновків прийшли вчені Університету Саутгемптона, які протягом шести тижнів тестували ряд харчових барвників та консервантів. В ході експерименту 277 дітей віком 3,8 і 9 років щодня протягом тижня отримували звичайний магазинний фруктовий напій, що містить добавки, потім дітей розбили на дві групи, і ще тиждень одна з них продовжувала пити «фарбу» (сік, з розчиненими в ньому 20 мг барвників і 45 мг консервант), а інша — напій без штучних добавок і т. д.Дозволені дози споживання харчових добавок, до речі, набагато вище, дітей просто «пожаліли» і додали добавок (прошу вибачення за тавтологію) в мізерних кількостях. За поведінку дітей ретельно стежили спостерігачі. І яким же висновків вони прийшли?
Батьки і педагоги все 6 тижнів вели щоденник спостереження за дитиною, не знаючи, який сік і коли п'є їх дитина. Діти, під час вживання «додаткового коктейлю» ставали імпульсивними, неслухняними, у них послаблювалися увага і концентрація, тобто виявлялися симптоми гіперактивності.
FSA наводить перелік даних барвників, що викликали підвищену збудливість дітей: тартразин (Е102), понсо 4R (Е124), жовтий «сонячний захід» (Е110), вишневий кармуазин (Е122) — він часто використовується в приготуванні желе, хіноліновий жовтий (Е104) і червоний чарівний (Е129) і консервант бензоат натрію (Е211).
Тим не менш, поки заборону на ці добавки в Великобританії (як і скрізь) не введені, але відповідний запит надіслано на розгляд Єврокомісії.
Так що керує особисто мною, коли я піддаюся на прохання улюбленого чада і купую йому карамельку підозріло яскравого забарвлення, при цьому чудово усвідомлюючи, що ласощі до межі напхане всякої-всячиною? Для мене «виправданням» служила впевненість, що всі харчові добавки, застосовувані у виробництві харчових продуктів, проходять ретельну перевірку, а значить нешкідливі. Але, як виявилося (знайома працює в СЕС) і на Заході, і в нас контроль ведеться лише за тим, щоб використовувані добавки не були токсичні, тобто не завдавали шкоди фізичному здоров'ю.Як же кожен з них окремо, а тим більш їх сполуки діють на поведінку, жодна СЕС вам не скаже, оскільки таких даних просто немає!Фото з сайту livejournal
Там же є повний перелік всіх добавок з індексом «Е» та опис їх впливу на організм. але знову ж таки не на поведінку, на жаль...