Жіночий Журнал – «Мелітополь»

Новини та поради для прекрасної половини!

Жіночий Журнал – «Мелітополь»

Новини та поради для прекрасної половини!

Лікар радить почати прикорм з соку? Шукайте іншого доктора

Опубліковано:

Якщо Ваш лікар радить Вам починати прикорм «з соку по краплях», міняйте його – значить, він вже кілька років навіть не заглядав в медичну літературу.

На жаль, через хворобу моєї дочки мені довелося тісно спілкуватися з досвідченим лікарем нефрологом. Вона дуже докладно консультувала нас в питаннях, пов’язаних з харчуванням. Передаю її слова. «Сік – це дуже важкий продукт, в якому багато кислот, мінеральних солей і цукру. Навіть для дорослих це занадто концентрований продукт, який потрібно розводити. А дітям краще взагалі пити компотік ».

Від соку частіше, ніж від фруктового пюре, бувають алергії і роздратування кишечника. Якщо занадто рано ввели – то і дисбактеріоз. Фруктове пюре краще, тому, що в пюре міститься клітковина, яка нейтралізує концентрацію агресивних речовин. Уявіть, у людини проблеми зі шлунком, з печінкою, нирками … Яка у нього дієта? Кашки! Добре проварені, іноді – на воді, без молока. А чи не соки. Дитина їсть молочко грудне, яке засвоюється майже повністю … Або адаптовану для його потреб суміш. У дитини ШКТ ще не розвинений як слід … першим прикормом повинно бути щось легке … А йому – соки.

Отже, що може бути від раннього введення соку:

1. Роздратування ШКТ.
2. Дисбактеріоз.
3. Проблеми з нирками (як у моєї Даші – оксалурия).
4. Проблеми з підшлунковою залозою (як наслідок – величезна кількість хворих панкреатитом в нашому поколінні).
5. Алергія може проявитися не відразу. Буває, що десь через місяць після раннього введення соку з’являється діатез «незрозуміло на що, нічого нового не давали».

Розумію, що є діти, яких це не торкнеться. Але перевіряти, чи стосується це До МОЄМУ ВЛАСНИМ ДИТИНІ я б не стала …

Тепер – про сік і анемію (деякі наші лікарі наполягають на соку, як на «панацею» від анемії). У мого сина в 2 міс гемоглобін був 86 (гемолітична анемія внаслідок конфлікту по групам крові). Так як я вважаю, що хвороби повинні лікувати фахівці, а не дільничні педіатри, то звернулися ми до фахівця-гематолога. І ось що мені вдалося дізнатися.

1. Грамотні лікарі давно знають, що рослинною їжею гемоглобін не підняти.
2. Сік в 3.5 міс – дуже рано, гемоглобін цим не піднімеш.

Наш гемотолог вважає, що користі від цього – нуль, а шлунково-кишкового тракту зіпсувати можна здорово.Со другою дитиною я прикорм почала вводити в п’ять місяців – різниця величезна (Даші я почала вводити «сік по краплях» з 5 тижнів, за порадою лікаря). Засува проносів, ні інших проблем з животиком. Причому всі ці страшилки з приводу анемії … Без прикорму і препаратів заліза ми підняли гемоглобін з 86 до 110. Хоча у нас була дійсно АНЕМИЯ, а не фізіологічне зниження гемоглобіну, яке відбувається майже у всіх дітей у віці 3-6 міс.
А сік ми почали давати в 7.5 міс. Толку від нього – мало, тільки водичку підфарбовуємо. Воліємо Морсік з журавлини або смородини.

Comments are closed.