Дитсадкові харчування

Опубликовано:

Нашого сусіда, трирічного Артема, недавно віддали в дитячий сад. Все б добре, ось тільки вгодований Темик за два місяці трохи втратив у вазі. Ось мама і питає його:

- Що тобі давали поїсти в дитячому садку?
- Котлету.
- Було смачно?
- Фу, бяка.

На перевірку виявилося, що котлета була їстівна і дуже навіть смачна. Просто наш Артем ніколи таких котлет не їв. Будинки мама з фаршу готувала йому маленькі фрикадельки і тефтелі, які за своїм розміром найбільше схожі на ті ж самі фрикадельки.

Кожна мама стурбована, чи буде її малюк є в дитячому саду. Зниження апетиту - одна з проблем, з якою стикаються батьки, коли віддають дитину в дитячий сад.

Причин, за якими малюк відмовляється їсти в дитячому садку, може бути кілька: нове місце, обстановка, незвичні страви, невміння їсти самостійно. Тому підготувати малюка до відвідування дитячого садка потрібно заздалегідь.

Як же підготувати малюка до дитсадівського харчування?

По-перше, потрібно сказати, що в основному детсадовській режим харчування відрізняється від домашнього. Ось приблизний, але не універсальний, графік. Сніданок - о 8.30, обід - о 12.00, полуденок - 15.15. Виходячи з такого розпорядку, вечеряти маляті найкраще о 19.00. Якщо ваш домашній режим харчування відрізняється від дитсадівського, вам потрібно поступово переводити малюка на новий режим. Причому робити це не за 2 дня до дитячого садка, а за 2 місяці. Справа в тому, що дітей складно відучити від сталих звичок, і при різкій зміні режиму харчування малюк може і зовсім відмовитися від їжі.

Малюкові буде складно в дитячому саду, якщо він вдома не дотримувався ніякого розпорядку дня. А ось змістити за часом певний режим буде набагато простіше, і це дозволить вашому малюкові легше адаптуватися в дитячому саду.

По-друге, відучувати малюка від їжі між годуваннями, якщо таке заведено у вашій родині. У дитячому садку дітей годують строго по часу, і перекусів там не покладається.

Наступне правило в харчуванні, яке повинен засвоїти ваш малюк до надходження в дитячий сад, - харчування має бути різноманітним. Якщо дитина вдома звик до супів, пюре, киселів, компотів, запіканок, то і в дитячому саду він не буде від них відмовлятися.