Видаляємо скоринки у дітей

Опубликовано:

Багато немовлят обзаводяться "колисковою шапочкою". Ні, це не новий головний убір. Так лікарі називають корочку на шкірі голови. Від неї треба терміново позбуватися!

При погляді на малопривабливі жовті і сірі скоринки на голові малюка мами, звичайно ж засмучуються. Звідки вони взялися?

Дістається такий "подарунок" практично всім новонародженим. Причина - в посиленою секреції сальних залоз на голові, особливо в районі тім'ячка. Тому скоринки називають ще й тім'яними. Однак вони можуть утворитися також в області скроні і навіть на бровах.

Алергічна реакція теж є причиною виникнення лусочок. Якщо в перші місяці життя у крихти їх не було, а потім вони виявилися, то, схоже в цьому винен якийсь алерген.

Ви миєте малюку голову кілька разів на тиждень? Цього робити не варто. Адже таким чином змивається захисний шар на шкірі, і тим самим провокується виникнення "колискової шапочки".

Як бачите, причин появи себорейний корочок чимало. Але не хвилюйтеся, зробити шкіру голови знову чистою не так уже й важко. Головне - правильний і постійний догляд.

ВИРІШУЄМО ПРОБЛЕМИ
Малюк солодко спить в ліжечку, а ви сидите поруч і милуються своїм скарбом. Але коли погляд падає на лусочки, вам так і хочеться зішкребти їх нігтем. Так робити не треба!

По-перше, карапуз може прокинутися. По-друге, подібним способом ви все одно не видалите скоринки повністю. По-третє, ви можете поранити ніжну шкіру голови і занести інфекцію. Навіщо ризикувати, якщо існують простіші і безпечні способи позбавлення від настирливої ​​"шапочки"?

- Купаємо. Увечері помийте волосся малюка дитячим шампунем. Слідкуйте, щоб засіб не потрапило йому в очі. Потім промокніть голову рушником, але не витирайте досуха.

- розм'якшується. Візьміть будь-яку олію. Безумовно, краще, якщо воно призначене спеціально для дітей, але можна використовувати і звичайне рослинне. Змочіть в ньому ватний тампон і протріть ті місця на голові, де є лусочки. Потім надіньте на карапуза чепчик. Це потрібно для того, щоб скоринки добре розм'якшилися. Нехай дитина поспить в ньому або побуде якийсь час.

- вичісувати. Вранці або через кілька годин після нанесення масла зніміть чепчик. Дитячої гребінцем вичешіть лусочки. Вони повинні легко відділятися від шкіри. Частина кірочок залишатиметься серед волосся. Ті з них, що виявляться на гребінці, періодично змивайте або витирайте серветкою.

Малюк не в захваті від такої процедури? Не наполягайте. Підіть на хитрість: періодично проводите по голові гребінцем так, щоб карапуз нічого не помітив. Повільно але вірно! І без сліз.

- Знову купаємо. І знову малюк приймає водні процедури. Помийте йому волосся шампунем, можете намилити кілька разів (якщо малюк не проти). За одну процедуру масло навряд чи вдасться змити. Після купання розчешіть дитині волосся, перевірте, чи не залишилося кірочок.

ЯК ШОВК!
Важливо не тільки правильно позбавлятися від кірочок, але і не допускати їх появи. Візьміть за правило причісувати крихту щіткою з м'якою щетиною щодня. Особливо якщо природа обдарувала його розкішними кучерями. Нехай він привчається до догляду за ними з дитинства. А ви таким чином будете стимулювати ріст волосся і проводити своєрідну профілактику появи "колискової шапочки". Пам'ятайте: шкіра обов'язково повинна дихати. Тому теплі шапочки, які перегрівають голову, дітлахам протипоказані. Коли ви знімаєте убір, волосся повинне бути абсолютно сухими.

Завжди мийте карапузові голову дитячими шампунями. І не тільки тому, що від них малюки не плачуть. Виробники настільки продумали склад, що ці кошти зволожують і пом'якшують шкіру голови, а не пересушують її.

І остання порада: не допускайте "здерев'яніння" лусочок. В цьому випадку позбутися від них буде складніше.