Жаднюга-яловичина, турецький барабан!

Моя мама позавчора створила такий педагогічний театр абсурду, що слідами нашого позавчорашнього розмови, вірніше, по суті моєї лекції, цікавою мою маму так, що далі нікуди, я вирішила написати цю статтю. Отже, про жаднюга і жадібності...

Почну з призову — будь ласка, Ніколи не називайте дитину, свого або чужого, нехай навіть дорослого, просто людини, ніколи не називайте жаднюгою, жадібним і іншими спільнокореневими словами. Зараз я поясню чому. По-перше, будь-який ярлик (а слово «жаднюга» це саме він) це ваша оцінка того, що відбувається, кажучи «жаднюга», ви по суті повідомляєте, що вам не подобається те, що ваша дитина робить. Але ж сказати, що вам щось не подобається, можна і по-іншому — Просто висловіть свої особисті почуття не оцінки, а саме почуття. (до речі, ще один привід для батьківського самоаналізу — що саме не подобається вам в тому, що ваш малюк щось комусь не дав? Ви вважаєте, що, кваплячись, він позбудеться друзів? А може вам самій незручно перед іншими мамами на дитячому майданчику, їх діти он які добряки, а що?) По-друге, ваше назву для подібної поведінки — «жаднюга», дитина до нього звикає, він вже починає розуміти, що таке «жадібний» і навпаки «добрий», а тут в його житті трапляються якісь інші люди (рано чи пізно це обов'язково станеться), для яких критерії жадібності і доброти зовсім інші. Ваш малюк змушений перебудовуватися, адже він розуміє, що бути жадібним-погано, а добрим добре, але тепер він вже не зовсім розуміє, як відрізнити жадібність не від жадібності. Дитина дуже хоче бути хорошим, іСвоїми оцінками ви навчите його це робити — відповідати вашим уявленням, але, на жаль, ви не навчите таким чином його бути добрим по-справжньому.

І ще, якщо говорити про фактичну сторону питання, давайте уявимо перед собою людину, у якої є щось, він нам це не дає і подумаємо, коли і чому ми можемо з повною правотою назвати його жадібним.

Якщо Річ, яку хто-то нам не дає, належить цьому комусь, то вона є його особистою власністю, і розпоряджатися нею він може на власний розсуд.Нам може не подобатися те, що нам не дадуть жаданого, але жАдним людина, що прийняла рішення не віддавати іншому щось своє, вважатися не може.В якості приводу для самоаналізу назвіть навскидку декілька речей, які ви могли б віддати кому завгодно, кілька речей, які ви можете довірити лише деяким, і нарешті, щось, що ви не готові віддати, навіть в тимчасове користування, нікому. І ще один привід задуматися — погодьтеся, багато дорослі не вміють відмовляти зовсім і часом зазнають від цього вагомі матеріальні і не матеріальні збитки.

Якщо Річ, яку нам не дають, чужа, тобто не належить людині, яка взяла і не віддає її, То максимум про що ми можемо говорити, так це про несправедливість і неправильності його вчинку, але ніяк не про його жадібності знову ж таки.Господар речі завжди має право вимагати її назад, володіння чужою річчю регламентується певним договором. Якщо ви взяли чуже без попиту, то грубо кажучи і за великим рахунком це крадіжка, якщо ви взяли запитавши дозволу, то умови, на яких дана річ вам, мали бути обговорені. Якщо ви порушуєте ці умови, ви не праві, але це ніяк не привід дорікнути вас в жадібності, повторюю.

Якщо Річ є власністю колективної, то права володіння нею так само є предметом договору, так що ви або не порушуєте договір і віддаєте, або порушуєте, але жадібним від цього аж ніяк не є, як і у вищенаведеному прикладі.

Отже, як ми бачимо, немає жодної причини назвати людину, не віддає іншому що б то ні було, жаднюгою, що і потрібно було довести :))

На закономірно виникає питання, Як же навчити дитину не скупитися, відповім дуже просто і коротко: діти вчаться на те, що бачать, якщо ви будете Демонструвати їм потрібні приклади, вони з легкістю і задоволенням навчитися чому завгодно.

Фотографія з сайту www. inteltoys. ru