Як поставити гарний спектакль вдома без костюмів і декорацій?

Опубликовано:

Театр тіней - видовище справді чарівне і зачаровує! При цьому зробити подання до жанрі театру тіней може будь-хто. Для цього Вам не знадобиться купувати або шити костюми, майструвати громіздкі декорації. Майже все, що потрібно, є у Вас вдома або можна купити в найближчих магазинах за невеликі гроші. А створення вистави всією сім'єю не тільки урізноманітнює Ваш сімейний дозвілля, а й посіє в дітях інтерес до мистецтва, а також розвине безліч чудових якостей: вміння фантазувати, винахідливість, прагнення до самовираження і здатність працювати в команді.

Що ж потрібно для постановки домашнього спектаклю?
Папір або картон, ножиці (звичайні + манікюрні), скотч (краще малярський), дерев'яні палички для шашлику ( «березові шампури», продаються в супермаркетах), нитки, прозора плівка для квітів (найдешевший варіант упаковки квітів, продається там, же, де квіти, але дорого і в маленьких кількостях; краще купити великий рулон в магазинах упаковки квітів), перманентні фломастери різних кольорів (в канцелярських магазинах - всього 4 кольори, в магазинах для художників і інтернет-магазинах - набагато більше), пляшки (2 шт .), простирадло або будь-яка інша біла або світла тканина (також підійде калька), ліхтарик (відмінно підходить ліхтарик в телефоні).

Готуємо місце дії

У театрі тіней артисти перебувають за екраном. Нам потрібно цей екран змайструвати. Він може бути будь-якого розміру (листок A3, або дверний проріз, або 5 на 5 метрів - не важливо). Дивимося на наші можливості. Як правило, будинки легше зробити так: взяти простирадло і повісити її в дверному отворі або між дверцятами шафи. Або ж взяти якийсь невеликий каркас і натягнути всередині невеликий шматочок тканини. Найлегше використовувати картонну коробку: вирізати дно коробки і замінити його тканиною, надлишки картону, наприклад, ту сторону, яка стане верхньої, коли Ви поставите її так, щоб тканина була навпроти Вас, можна відрізати. Тканина до картону можна прикріпити за допомогою звичайного степлера.

Декорації та герої вистави

Почнемо з героїв. Малюємо на картоні або папері силуети героїв (чим товще картон, тим міцніше лялька, але тим складніше вирізати). Вирізаємо і приклеюємо до них дерев'яні палички скотчем. Якщо хочемо вести ляльку знизу - приклеюємо паличку знизу, якщо будемо вести зверху - зверху. У виставі можуть бути і ті, і інші ляльки. Можна зробити ляльку на нитці або на волосіні, якщо хочемо надати герою політ або здатність колихатися (відмінно підходить для птахів, кораблів).

Щоб герої взаємодіяли один з одним не на порожньому білому екрані, малюємо місце дії. Для цього потрібно взяти листи A4 розмістити їх в горизонтальному положенні і склеїти, таким чином, вийде довга стрічка. На ній ми малюємо олівцем місця дії нашої вистави: джунглі, палац, море, поле - все, що завгодно. Кладемо зверху прозору плівку і переводимо малюнок на неї за допомогою різнокольорових фломастерів, краще зробити це 2 рази, щоб малюнок був яскравіше. Відрізаємо зайву плівку. І приклеюємо нашу стрічку з пейзажами до пляшок. Використовуємо також малярний скотч.

«Репетиція - любов моя»

Приступаємо до самого приємного, відчуваючи себе Станіславського, Пушкіна і Раневська в одній особі. Дійсно, в театрі тіней Ви можете відчути себе і авторами, і режисерами, і артистами. Складаємо історію, пробуючи різний характер рухів, досліджуючи можливості світла і тіні, озвучуючи героїв різними голосами. Підбираємо до подання музику.

Мистецтво і світло

Освітлення в театрі тіней - найголовніше! Вірніше потрібно практично його відсутність (чим темніше, тим краще) і лише одна яскрава лампа або ліхтарик! Дуже добре підходить ліхтарик в телефоні! Якщо брати звичайний ліхтар, то краще, щоб світло було розсіяним. За допомогою руху ліхтаря можна створювати різноманітні рухи ляльок, збільшувати героїв, наближаючи їх до світла і зменшувати, віддаляючи. Характер руху можна урізноманітнити також по-різному водячи самих ляльок.

У театрі тіней ще багато різних можливостей і хитрощів: ляльки-перевертні, рухливі ляльки, різні лампи, які, на жаль, ніде не купиш, пристосування для обертання ляльок і т.д. Ми не будемо розкривати їх все. Приходьте в культурний центр «Білі хмари» на спектаклі і майстер-класи проекту «Усюди театр», якщо хочете потрапити в чарівний світ різнокольорових тіней і перетворень, а найсміливіші зможуть приручити тінь і відчути себе справжніми артистами!

Відвідати безкоштовний майстер-клас Марії Васильєвої можна 14 жовтня на відкритті дитячого клубу Білі Хмари (м. Китай-місто, м. Чисті ставки, вул. Покровка, 4, 3 поверх). Об 11:00 навіть найменші зможуть відчути себе художниками театру тіней, а діти старшого віку (5+) створять найбільш складні варіанти ляльок. Артисти задіють їх в поданні, а після вистави заведуть хлопців за куліси, де вони навчаться тіньовим фокусів, відрепетирують окремі сцени вистави, а, може бути, створять свою унікальну історію!