Відпочиваємо разом

Може бути, я дуже безвідповідальна мама, але ось захотілося мені не тільки постійно бігати з підгузками, ополоником і власне з самим винуватцем безладу: моїм десятимісячних сином Володею, але і присвятити час собі коханій. А тут і привід підвернувся відповідний: друзі чоловіка запропонували нам разом з ними з'їздити на чотири дні в будинок відпочинку. Уявивши собі чотири дні без готування, прибирання і інших повсякденних дрібниць, я загорілася і вмовила свого чоловіка влаштувати нам такий маленький свято. Зрештою, вже позаду залишилися безсонні ночі перших місяців і можна було розраховувати на більш-менш спокійне проведення часу. На жаль, так як це був наш перший подібний досвід, ми не змогли уникнути багатьох помилок, які підстерігають молодих батьків. Щоб допомогти іншим батькам уникнути їх, спробую коротко розповісти про наш відпочинок.
Почну спочатку, ми вирішили їхати ввечері в п'ятницю. Так-так, тепер ми знаємо, що п'ятниця — це те саме час, коли всі нормальні люди збираються на дачу. Простоявши кілька годин в пробці з сумували дитиною, ми зрозуміли, що час поїздки повинно бути ретельно сплановано. Більш того, наш бідний малюк, вкрай знесилені, вирішив піти на нічний сон прямо в машині. Тому, коли ми, нарешті, дісталися до місця призначення, він вже міцно спав. Природно перекласти його спати далі, не розбудивши, нам не вдалося, тому до чотирьох ранку, ми з чоловіком по черзі, безуспішно намагалися укласти Володю назад бай-бай. Тепер ми знаємо, що в першу чергу потрібно було врахувати режим дитини, щоб не завдавати зайвих незручностей ні йому, ні собі.
На щастя, ми заздалегідь замовили дитяче ліжечко в номер, тому хоча б з цим проблем у нас не виникло. Звичайно для мам, які сплять зі своїми дітьми, це проблема не дуже важлива, але для всіх інших... Взагалі, бажано заздалегідь уточнити в місці, де ви плануєте відпочивати, чи є у них такі життєво необхідні предмети як ліжечко і стільчики для годування. Нам пощастило, в їдальні ми знайшли стільчик, і Володя міг спокійно їсти разом з нами. Тут є ще один нюанс: потрібно мати з собою достатній запас дитячого харчування, наприклад, там, де ми відпочивали, поруч не було ні одного магазину, що продає дитячі товари. Про необхідність дитячих вологих серветок я взагалі мовчу, думаю, будь-яка мама знає, наскільки це важлива річ.
Дуже важливо прискіпливо вивчити номер, в якому доведеться жити разом з маленьким непосидою. Якщо вдома ви готові до будь-яких несподіванок, то нове місце — це джерело всіляких сюрпризів, іноді не дуже приємних. Так, перше що зробив наш єгоза — підповз до лампи, вартістю півтори тисячі рублів (як ми дізналися пізніше) і спробував її ліквідувати. На щастя спроба диверсії була припинена на корені.
Якщо згадати власне сам відпочинок, то мені дуже сподобалося, що пансіонат пропонував таку послугу, як гувернантка. Можна було запросити її в номер, чи залишити з нею малюка в дитячій кімнаті, а самим трохи розвіятися. Найсмішніше, що ціна за таке задоволення становила всього лише 250 рублів у годину. А оскільки, більше ніж на годину дитини все одно не залишиш, я так раз встигла поплавати в басейні.
Якщо говорити про аптечку, то дрібному, вона, на щастя, не знадобилася. Зате наш тато встиг нею скористатися, так як порізав собі палець.
Взагалі, був ще один неприємний момент, якого, чесно кажучи, я не очікувала. Так вийшло, що ми замовили тримісний номер на дві пари, стандартних номерів вже не було. І все б було добре, але ми жили разом з бездітною сімейною парою, і вони зовсім не розуміли, чому не варто продовжувати гучно розважатися і запрошувати гостей, після того, як ми поклали дитину. Крім того, дівчина, з якою ми жили разом, під кінець стала серйозно дратувати мене своїми «знаннями» в дитячій тематиці. Чесне слово, мені вже на повному серйозі хотілося сказати: «Свого роди і виховуй, курка».Хоча, я завжди з симпатією до неї ставилася. Висновок, поселятися краще все-таки окремо, щоб не псувати відпочинок ні собі, ні іншим.
А так, незважаючи на ці маленькі неприємності, ми з чоловіком отримали море позитивних емоцій, а Володя чотири дні провів на свіжому повітрі. Думаю, що наступного разу ми врахуємо всі минулі помилки, і зробимо наш відпочинок ще більш приємним для всієї нашої родини.