Що потрібно зробити перед спробою завагітніти? (3)

Продовжуємо цикл статей про те, що потрібно зробити перед тим, як завагітніти.

З першими пунктами списку можна ознайомитись тут і тут.

Остерігайтеся інфекцій

Коли ви намагаєтеся завагітніти, вкрай важливо уникати інфекцій, особливо тих, які можуть зашкодити вашій майбутній дитині. Тримайтеся подалі від будь-яких непастеризованого молочних продуктів (молоко і сир з ринку — це добре, але тільки якщо Ви особисто були знайомі з коровою). Краще утриматися від суші, сашимі,, ролів, одним словом, від сирої риби, а також ретельно вибирати ступінь підсмажування м'яса. Стейки з кров'ю і карпаччо — це не для Вас. Ці продукти можуть містити хвороботворні бактерії, що викликають лістеріоз, харчову інфекцію, яка може призвести до викидня або мертвонародження. Уникайте також непастеризованих соків, вони можуть містити такі бактерії, як сальмонела і кишкова паличка. Сира риба і, в особливості, молюски і ракоподібні також можуть містити патогенні мікроорганізми. Під час приготування їжі частіше мийте руки і переконайтеся, що ваш холодильник налаштований на температуру 2-4 С, а морозильник на температуру — 18С, щоб заморожені продукти не псувалися. До всього іншого не погано б надягати рукавички для роботи в саду, при контакті з піском, і доручити кому-небудь іншому винос сміття, щоб уникнути зараження токсоплазмозом, інфекцією, яка може сильно нашкодити дитині що розвивається.

Виключіть вплив факторів середовища

Деяка робота може бути небезпечною для вас і ваших майбутніх дітей. Якщо ви регулярно піддаєтеся впливу хімікатів або радіації, вам доведеться внести у своє життя деякі зміни, перш ніж завагітніти. Не забувайте також, що деякі миючі засоби, пестициди, розчинники, а також свинець, що попадає у питну воду зі старих труб, можуть бути небезпечні для вашого розвивається малюка. Поговоріть з вашим лікарем про вашу роботу і подумайте про те, як можна виключити вплив несприятливих факторів середовища на роботі і вдома.
Попрощайтеся з контрацептивами

Коли ви відчуєте, що привели себе в дітородне стан — ви готові попрощатися з контрацепцією. Деяким людям так само легко попрощатися з протизаплідними засобами, як закинути пачку презервативів в дальній ящик комода. Однак відмова від гормональної контрацепції може зажадати трохи більшої підготовки. Якщо ви приймали, наприклад, протизаплідні таблетки, то буде краще, якщо ви закінчите пачку, щоб уникнути позапланового кровотечі. Може знадобитися кілька місяців, щоб ваш цикл знову встановився, але більшість жінок можу завагітніти вже через місяць після відмови від таблеток. Те ж саме і з протизаплідними пластирами і кільцями. Коли ви перестанете приймати протизаплідні, заведіть собі календар менструації, щоб відстежувати ваш цикл. Візьміть звичайний календар і відзначайте початок і кінець менструації. Це допоможе вашому лікареві визначити термін і розрахувати терміни аналізів, які вам, можливо, доведеться пройти на першому триместрі.

Повеселіться на славу!

Прийміть гарячу ванну, покатайтеся на американських гірках, ну і взагалі розважтеся по повній програмі. Навряд чи вам доведеться займатися цим найближчим часом.

Примітка: нижче знаходиться адаптований переклад статті,«Twenty things you should do before you try to get pregnant»