Чим зайнятися вдома з дітьми?

Опубликовано:

Вашим малюкам набридли іграшки? Ви вже перепробували всі заняття та ігри з дітьми? У вас вичерпалися ідеї, чим зайняти вашу малечу вдома? Що ж, і таке буває досить часто, особливо якщо доводиться довгий час сидіти в хаті, не виходячи назовні. Існує безліч причин цього: холод, застуда, надомна робота. Не ламайте собі голову, ми підкажемо вам кілька практичних ідей, які допоможуть вам і вашим дітям провести час весело і з користю.

Не можете вийти на вулицю? Тоді нехай вулиця прийде до вас!
Зовні намело снігу, а ви не можете вийти пограти в сніжки? Тоді сніжки принесіть додому! Наберіть снігу в миску, відерце або будь-яку іншу посуд, що є під рукою і принесіть дітям в будинок. Негайно беріться ліпити все, що вашій душі завгодно! Звичайно, дуже скоро від ваших виробів не залишиться нічого, крім талої води, але і ви, і ваші малюки розважитесь всмак, ліплячи снігові фігурки. Не забудьте все ж надіти малюкам рукавиці або рукавички, щоб уберегти їх від застуди.

Організуйте веселий пікнік в їдальні.
Розкажіть дітям, як влітку ви всією сім'єю поїдете за місто, встановіть намет, будете готувати їжу на багатті. Поясніть їм, як цікаво можна провести час на природі, і запропонуйте відрепетирувати майбутню прогулянку прямо в будинку: розстеліть на підлозі покривало, розставте склянки з соком і бутерброди. Потім запросіть всіх сісти на подушки або просто на підлогу і влаштувати веселий пікнік.

Запропонуйте дітям всім спільно замісити тісто.
Звичайно ж, в будинку завжди знайдеться борошно, сіль і вода. Замісіть тісто і запропонуйте дітлахам виліпити з нього кренделі, булочки, рогалики і все, що підказує їм фантазія. Малюкам це заняття принесе величезне задоволення. І який простір для уяви! Якщо дитина випадково проковтне шматочок тіста, немає причин для хвилювань, адже всі інгредієнти цілком їстівні!

Покличте в гості одного.
Якщо причиною вашого вимушеного сидіння вдома не є інфекційна хвороба, запросіть до вас додому приятеля ваших дітей і запропонуйте їм пограти всім разом. Попросіть його взяти з собою якомога більше іграшок і... маму! І поки діти будуть перевертати весь будинок догори дном разом зі своїм приятелем, ви з його мамою можете чудово провести час в бесіді за чашкою кави.

Свято наближається!
Подивіться на календар — що за свято попереду — Новий рік, День Святого Валентина, 8-е березня, Великдень чи будь-яке сімейне торжество? Спочатку нагадайте дітям, що це за свято, і як його зазвичай святкують у вашій родині, і запропонуйте почати підготовку до нього, виготовивши своїми руками нехитрі вироби. До Нового року можна вирізати з паперу кольорові гірлянди, до Дня всіх закоханих — картонні сердечка з наклеєними на них намистинками або палетками. До великодніх свят можете разом з дітьми навчитися робити крашенку — розписне декоративне пасхальне яйце.Для цього зробіть з обох кінців яйця дірочки і акуратно видуйте вміст, потім протріть яйце спиртом, просушіть і, озброївшись яскравими фарбами і своєю фантазією, разом з малюками почніть його прикрашати орнаментом і візерунками.

Гра в річку.
Попросіть дітей уявити, що килим у кімнаті — це річка, і якщо вони настануть на нього, то промочат ноги. Потім запропонуйте їм перебратися на інший берег — протилежний бік кімнати — не замочивши ніг, тобто жодного разу не наступивши на килим. Це заняття принесе дітям масу задоволення, вони годинами можуть грати в цю гру, видираючись по меблях, переставляючи стільці, щоб вибудувати «мости через річку». Увага! Під час цієї гри ви повинні знаходитися поруч, щоб вберегти дітей від можливих травм.

Зведення фортеці.
Побудуйте разом з дітьми неприступну фортецю. Для цього принесіть в загальну кімнату якомога більше подушок, ковдр, пледів і підійміть фортечну стіну, яку ваші дітлахи з задоволенням будуть атакувати.

Танцювальна вечірка.
Поставте диск з веселої танцювальної музикою і потанцюйте разом з вашими дітьми. Справа в тому, що вимушено сидячи вдома, і ви, і малюки позбавлені необхідного руху, тому танці — це найкращий спосіб звільнити зайву енергію дітлахам, ну а вам — позбутися від зайвих кілограмів!