З малюком в ліс. Чим зайняти дитину в лісі?

Зазвичай діти із задоволенням сприймають ініціативу батьків поїхати в ліс. Спочатку вони веселяться, жваво скачуть і кричать, граючи одним їм відомі ігри, потім понуро ходять за дорослими, намагаючись знайти грибок під деревцем, але після години ходіння-бродіння навколо сосонок їм стає відверто нудно. Вони скиглять і просяться назад додому. Як же розважити малюка в лісі і відпочити при цьому самому?

Якщо у дорослих багата культурна програма: розведення багаття, приготування шашлику, гра в бадмінтон на галявині, дитині буде цікаво спостерігати за новими для нього діями. Діти дуже люблять збирати хмиз для багаття. Також малюк може допомогти накрити стіл, розкласти частування з пластикових тарілках.
Якщо дітей кілька — можна навіть накрити їм окрему «поляну».
Після застілля хлопці можуть пограти разом з дорослими на галявинці в спортивні ігри (для цього треба заздалегідь захопити з дому м'ячик або бадмінтон) або заспівати під гітару (якщо програма дорослих передбачає спів).
Також можна захопити з дому улюблені настільні ігри дітей і запропонувати їм зіграти один з одним на свіжому повітрі. Найменших заспокоять і відвернуть яскраві брязкальця.

Складніше завдання захопити що-небудь дитину, поки батьки збирають гриби.
Деякі діти можуть годинами бродити по кущах, дивлячись собі під ноги, в пошуках гіпотетичного грибка. Таке проведення часу здається їм безрадісним, адже в силу браку уваги і досвіду, гриби вони майже не знаходять.
Можна запропонувати дітям такі розваги:
— зібрати кращий букет з трапляються по ходу подорожі квітів;
— підібрати матеріал для майбутніх виробів (красиві гілочки, цікаві корчі, шишки, жолуді і т. д.);
— знайти чарівне місце, де живе Дідусь-Лісовичок.
При наявності цифрового фотоапарата можна попросити дитину фотографувати все цікаве, що зустрінеться йому на шляху: красиві листя, божу корівку, пташку, ягідку, лісові пейзажі. Зазвичай фотографування так захоплює малюка, що він надовго затихає і занурюється в процес. І нічого, що знімає він буквально все підряд. Це навіть розвиває навик спостереження за природою, який знадобиться їй у школі, так і взагалі по життю.
Використовуйте також той факт, що в лісі можна вдосталь покричати. Запропонувати дитині співати улюблені пісні, декламувати вірші і т. д.

Пам'ятайте, що багато в чому від дорослого залежить, як почуватиметься дитина у лісі, чи він захоче повернутися сюди ще раз, навчиться чи дбайливо і уважно ставитися до природи і відпочивати з користю для себе і без шкоди для неї. Завдання дорослого — зробити похід на природу святом і навчити дитину правилам поведінки в лісі.
Приємної прогулянки!