Якщо хочеш бути здоровим, загартовуйся

Всі ми прекрасно знаємо, що загартовування — річ потрібна і дуже корисна. Але, на жаль, для багатьох з нас це залишається просто фактом, не має до нас ніякого відношення. У нас вічно не вистачає часу, терпіння або сили волі. Принаймні для мене це було саме так до появи в нашій родині дитини. Ось тут-то я і задумалася про користі й необхідності загартовування. Сама я була дитиною болючим, не вилазила з простуд і алергії, і мені дуже захотілося зробити все для того, щоб мій син був міцним і здоровим. Так я прийняла рішення, що буду загартовувати свого сина.
Отже, як же гартувати дитини. Приступаємо до загартовування, коли малюк здоровий і веселий. Пропоную два варіанти.
1. Якщо малюк плаває у великій ванні, саме плаває, а не лежить або сидить з іграшками. Сидіти або лежати в холодній воді навряд чи комусь сподобається. Починаємо поступово знижувати звичну темпиратуру води в дитячій ванні (зазвичай це 37 градусів за Цельсієм) на один градус кожні три-чотири дні, в ідеалі дивіться на поведінку дитини, негативної реакції на процедури бути не повинно. Звертайте увагу на все: настрій, активність дитини у воді. Буває, що для адаптації до нової темпиратуре потрібна тиждень, а буває і двох днів достатньо. Ми, наприклад, досить швидко знизили темпиратуру води до 28 градусів, а потім так і просиділи на тих же 28-ми цілих три зимових місяці. Якщо малюк захворів або загартовування довелося перервати з яких-небудь причин, відновлюйте заняття з тією темпиратури, на якій перервалися. Не варто робити кроків назад. Після плавання обливаємося з глечика, темпіратура води в глечику на 1 градус нижче тієї, що у ванні. Час плавання також визначається індивідуально і може поступово збільшуватися.
Якщо Ви ходите в грудничковий басейн при дитячій поліклініці і плаваєте поки не в загальному басейні, а у ваннах, повідомте працівникам, яка темпіратура води потрібна вашій дитині.
2. Якщо дитина купається в маленькій дитячій ванні або він вже виріс і не може плавати у ванній. Купаете його в теплій воді, а потім облити. Темпіратура води для обливання знижується також як і в першому випадку, темпіратура води у ванні не змінюється.
До якої міри знижувати темпиратуру води, вирішуйте, орієнтуючись на реакцію малюка. Якщо він добре переносить процедури, значить все в порядку.
Свого сина я почала загартовувати трохи раніше трьох місяців, зараз йому рік, він дуже любить купатися, ми обливаємося холодною водою вранці і ввечері, вікна в квартирі завжди відкриті, навіть взимку ми спали з відкритою кватиркою.
Будьте здорові! І пам'ятайте, діти кашляють не від контакту з холодною водою, а від контакту з інфекцією.