Як вкласти дитину в ліжко?

Днями задумалася про те, чому жодна тварина не відчуває проблем з укладанням своїх дитинчат спати — жодна кішка не проводить годинник у «колисці» своїх кошенят і жодна собака не исхищряется, щоб приспати своїх цуценят. Тільки людські мами сторіччями б'ються над ліжками людських ж дитинчат, хитаючи, колишучи, співала колискові, поправляючи ковдру... Відповідь проста — немає проблем з вкладанням у тих, хто, власне, і не укладає. А раз вже ми твердо знаємо, як корисний і необхідний денний сон, і все таке, то ми змушені своїх чад укладати, і точно так само змушені відчувати ті чи інші проблеми з цим самим укладенням.

У цій статті ми спробуємо розгадати Секрети успішного укладання.

Оскільки Вкладання спати практично завжди спровоковано для дитини ззовні, навіть якщо він реально хоче спати і потребує денному відпочинку, ми з самого початку повинні розуміти, що Ця процедура в тій чи іншій мірі нав'язування дитині нашої волі, тому Умови повинні бути такими, щоб полегшити йому смирення і як наслідок здоровий і корисний сон. Можливо нижчеперелічене здасться вам банальним, але тим не менш, ось Кілька умов успішного вкладання:

· ви абсолютно переконані, що дитині необхідно спати і це правда, тобто без денного сну він відчуває себе погано увечері або вже вдень. Якщо у вас немає впевненості в необхідності денного сну і ви хоча б на секунду допускаєте, що в загальному-то малши міг би нормально існувати і без нього, дитина не приминет цим скористатися — найменшу невпевненість діти просто відчувають шкірою (в моїй практиці виховної було не раз доведено, що дитина, про якого один з воспитателй думає, що він «все одно не засне», зміну саме цього вихователя і не засинав).

· дитині комфортно (зручне ліжко, постільна білизна, температурний режим в кімнаті, свіже повітря і т. п.)

· всі інші потреби малюка задоволені (він поїв, попив, сходив у туалет)

· дитина налаштований на відпочинок і розуміє, що йому треба поспати (цього дуже складно досягти, якщо за п'ять хвилин перед цим він скакав по ліжку або махал рушником у ванній, намагаючись відбитися від вас)

Дуже добре сприяють відходу до сну:

· ритуали підготовчі (самому розібрати ліжечко, скласти речі на стільці і т. п., будь-яка стандартна послідовність дій, яка буде приводити малюка вже безпосередньо до ліжка, можна включити спокійну музику, яка буде сигналізувати, що пора збиратися спати)

· контроль з боку дорослих

· періодичне нагадування, що ми прийшли сюди спати, вести себе треба тихо і готуватися до сну і т. п.

Підсумком всіх перерахованих вище дій і дотримання всіх необхідних умов повинен бути дитина, що лежить у ліжку, тіло якого розслаблене, очі закриті (ми в саду прямо як мантри читали «лягли, заспокоїли ручки і ніжки, очі закрили»), він готовий до сну і сам собі не заважає до неї приступити (діти великі майстри шипать себе під ковдрою, терти очі, стискати і розтискати пальці і т. п., загалом всіляко розважатися).

Що ж, вітаю, Ми поклали дитину в ліжко! Піду писати опус про те, як його тепер присипляти