Вибираємо дитячу парасольку

Опубликовано:

Ви і уявити собі не можете, як раділи обоє моїх дитини, коли їм свого часу подарували перші дитячі парасольки! Ще б: тепер гуляючи в дощик можна мати над головою власну «дах», зовсім як у мами з татом, тільки трохи менше. Звичайно, у малюка повинен бути дитячий парасольку. У чому ж його відмінність від традиційного дорослого? В розмірі, у вазі і конструкції.

Якщо в дорослих є різні моделі парасольок: тростина, складання в декілька складань, то для дітей випускаються тільки парасольки-тростини, що цілком виправдано: подібна конструкція проста і надійна, що важливо для малюків. Тростини найбільш міцні і ветроустойчивые – не вивертаються і не вигинаються, завдяки тому, що спиці і основа таких парасольок не мають ланок.

А ось механізми складання можуть бути самими різними, як і у парасольок для дорослих: механічні (коли зонт розкривається і закривається вручну), напівавтоматичні (коли розкриття купола проводиться натисненням кнопки, а закривається руками) і парасольки-автомати (легким рухом руки парасольку перетворюється..., точніше відкривається, а натисканням на іншу кнопку – так само легко закривається). Щоб малюки не заплуталися в кнопках (їх же цілих дві!) на них зазвичай зображені відповідні стрілки «вгору-вниз». Звичайно ж, з автоматами і напівавтоматами діти справляються найбільш просто, а от парасольку зі складним механізмом може завдати малюкові кілька хвилин безуспішних пыхтений і хвилювань.

Діаметр купола і його форма також немаловажні «зонтичні» характеристики. Якщо «дорослі» парасольки цінуються тим більше, чим ширше його «криюча поверхня», то ось дитячий парасольку не повинен бути надмірно розмашистим – в ідеалі, якщо у вас є можливість «приміряти» парасольку, подивіться, щоб він закривав малюка від дощу, але не заважав вам йти поруч, міцно тримаючи дитину за ручку. В цьому плані зручні конструкції з куполом-дзвіночком: вони більш надійно захищають не тільки голівку, шию та обличчя, але і плечі від дощу і вітру. Але такі парасолі заважають огляду, тому краще вибрати або повністю прозорі, або з «оглядовими віконцями», щоб у малюка була можливість бачити дорогу. За формою купол може бути круглим, у формі дзвона і навіть квадратним.

До вподоби багатьом дітям припадають парасольки-іграшки у вигляді звіряток з вушками, оченятами, крильцями і вусиками: рибки, ведмедики, жаби і т. д. Можливо зупинити вибір на парасольці з ручкою у вигляді улюбленого героя: кота Тома, Міккі-Мауса, Понки... Забавні парасольки пропонує американська марка Alex – їх малюк зможе власноруч розфарбувати. У «парасольковий» набір вищезгаданої фірми входить сам парасольку (напівавтоматична тростина), водостійкі фломастери, трафарети та інструкція. Є подібні моделі з вже нанесеними малюнками для розфарбовування. Такий парасольку «а-ля набір для дитячої творчості» можна купити в межах 200-700 руб. Правда скажу, що з часом колір розмальованих картинок все одно стирається.

На безпеку дитячого парасольки теж необхідно звертати пильну увагу. Кінчики спиць і наконечник на куполі неодмінно повинні бути закриті дерев'яними або пластмасовими ковпачками.

Матеріал парасольки (в більшості своїй це ПВХ-плівка, поліестер з просоченням і нейлон) повинен бути вказаний на ярлику з внутрішньої сторони парасольки. А ось якщо купол зроблений з бавовни, прикрашений рюшами і бахромою, то це парасолька не від дощу, а від сонця!

Моїй доньці, великий шанувальниці «малышеподобного» пупса особливо подобаються рожеві дівчачі парасольки німецької фірми Zapf Creation – з фірмовим логотипом марки Baby born – жовтої качечкою (500-600 руб.), синові більше за смаком парасольки-тваринки від Kidorable (500 руб). Юні любителі мультиків по достоїнству оцінять італійські парасольки від Perletti (550-750 руб.) діснеївського дизайну (вони бувають і квадратні), з улюбленими мультгероями. В межах 600 руб. стоять і яскраві цікаві парасольки від Colours of Australia, а китайська фірма Impliva, корейська Sun Rain і російсько-німецька Season пропонують свої «дощові захисту» зовсім за смішною ціною: 130-250 руб.