Вправи для зняття стресу

На роботі часто виникає стан стресу. Ви в паніці хапається за все, в результаті не встигаєте нічого. Що потрібно було зробити?

Наприклад, начальник дає вам складне завдання, а часу на його виконання вже немає. Ви в паніці хапається за все, в результаті не встигаєте нічого. Що потрібно було зробити? Перш за все, розслабитися і проаналізувати ситуацію. Щоб успішно впоратися зі стресом на роботі, потрібно робити вправи, щоб стрес зняти. Можна, звичайно, посперечатися, що в цій ситуації не час для вправ. Але насправді, знявши стрес, ви потім зберете зусилля і зробите завдання. Розповімо про методи зняття стресу.

Вправи для зняття стресу

1. Можна уявити, що ви десь на природі, біля озера, на море, в горах. Уявіть, як ви гуляєте, дивлячись в небо. Уявіть собі, які звуки ви чуєте, які запахи вас оточують. Ви помітите, що з кожною хвилиною розслабляєтеся. А тепер уявіть свій будинок. Зайдіть в нього, відпочиньте в одній з кімнат. Ви відчуєте спокій.

2. Можна уявити циферблат зі стрілкою, яка вказує на рівень вашого стресу. Наприклад, стрілка на цифрі 12. Це максимум стресу. Оцінивши свій рівень стресу, спробуйте перевести годинник. Стрілку переводите на шосту годину. Разом з цим перекладом ваш стрес зменшиться. Така вправа треба робити п'ять разів.

3. Уявіть, що ви лежите на піску, близько кромки моря. Кожна хвиля підступає до вас, окативая водою. Потім хвилі повертаються в море, несучи з собою і стрес.

4. Уявіть себе пір'їнкою, яка літає над землею. Разом з цим пір'їнкою ви пробуєте опускатися і підніматися, разом з тим, розслабляєтеся. Нарешті, ви приземляєтеся і торкаєтеся землі. Лягаючи на землю, ви відчуваєте спокій. Прочитайте мантру на розслаблення. Тільки потім, приступите до роботи.

Навички для зняття стресу
1. Треба розслабити м'язи і сказати слово «м'який». Уявіть собі щось м'яке. Нехай це відчуття заповнює ваше тіло, всі його частини. Ви відчуєте, як ваші м'язи розслаблюються. Сидячи за столом, ви будете мати можливість розслабити м'язи.

2. Можна зробити вправу на дихання. Спробуйте дихати не надто глибоко, тримаючи рот відкритим. Трохи уповільнивши дихання, робіть паузу між вдихом і видихом. Таке дихання потрібно робити дві хвилини.

Дайте мозку відпочинок

Коли ви не думаєте про минуле чи майбутнє, то стресу можна уникнути. Погляньте перед собою, але не зосереджуйтесь на предмет. Ви відчуєте себе ніби в просторі. М'язи ваші розслабляться.