Вирушаємо в зоопарк

Більшість дітей люблять тварин, крім того, познайомитися з різними представниками живої природи дуже цікаво і пізнавально, тому ідея відвідати зоопарк разом з малюком здається привабливою багатьом батькам. Піти в зоопарк можна з дітьми різного віку, правда, цілі та деякі особливості кожен раз будуть різними.

Діти старшого дошкільного віку з задоволенням вирушать з вами в зоопарк, де вони зможуть не тільки добре провести час і прогулятися, але і дізнатися масу нового і цікавого. До цього віку, як правило, діти вже знають більшу кількість тварин, і ви можете, зупиняючись біля кожної клітини, читати малюкові різну інформацію про ареали поширення, харчуванні та особливості поведінки тих чи інших тварин (подібна інформація є на спеціальних табличках біля кожної клітини). Малюк зможе дізнатися багато нового про вже добре знайомих йому звірів і птахів, і познайомитися з новими, ще не відомими йому тваринами. Якщо дитина бачить якесь тварина вперше, розгляньте його уважно разом з ним, зверніть увагу на якісь особливості зовнішнього вигляду чи поведінки.

Непогано, якщо у вашої дитини є якісь Улюблені тварини, сходити і подивитися на них, нехай дитина розповість вам, що йому відомо про них, а ви доповніть його пізнання нової інформації. До походу в зоопарк ви можете підготуватися ще вдома, подивитися деякі книги про тварин, вивчити вірші або пісеньки.

Ваш малюк уже досить дорослий, щоб разом з ним ви могли відвідати вистави дельфінарію і різні павільйони (копитні Африки, екзотаріум, тераріум тощо). Обов'язково звертайте увагу дитини на те, які всі різні тварини, одночасно з цим знайдіть разом з ним такі особливості, які характерні для всіх типів тварин. Розвиток здатності порівнювати, виділяти загальне і різне дуже важливо для тренування логічного мислення.

Обов'язково зорієнтуйтеся по путівнику або за картками на місці і Знайдіть місця, де ви можете Перекусити, сходити в Туалет, Відпочити, щоб при виниклій необхідності не довелося витрачати час на пошуки. По можливості візьміть із собою коляску або велосипед (підійде, якщо ви виберете час, коли ваша дитина точно не збереться спати), щоб малюк міг відпочити, якщо втомиться ходити сам.

Подібного роду заходи можуть сильно вдарити по кишені», тому якщо ви обмежені в засобах, відразу вирішите для себе, скільки грошей і на що саме ви готові витратити. Наприклад, ви категорично відмовляєтеся фотографувати малюка на шиї з пітоном, але готові купити цукрову вату. Обговоріть це з малюком, назвіть йому конкретну суму ваших можливих витрат, і нехай у випадку, якщо йому що-то захочеться, сам уточнює у продавця, скільки це коштує, потім поясніть дитині, скільки грошей у вас залишиться і нехай вирішить, чи варто витрачати їх зараз. Врахуйте, що їжа та напої на території зоопарку, само собою, коштують значно дорожче, ніж у магазинах, тому наприклад пляшку води більш резонна захопити з собою з дому.

Не забудьте Фотоапарат — привезені із зоопарку фотографії ви зможете використовувати для різних ігор вдома або занять з розвитку мовлення, логічних здібностей, тренуванню уваги та пам'яті дитини.

Довідкова інформація: у теплу пору року зоопарк відкритий з 10 до 20 годин, в холодну пору року — до 17 годин, каси перестають працювати за годину до закриття, після чого зоопарк працює тільки на вихід. Квиток для дорослих коштує 150 рублів (інформація на травень 2008 року), діти, учні очних форм навчання (початкового, середнього та вищої професійної освіти), інваліди, пенсіонери, багатодітні батьки — безкоштовно (пам'ятайте про необхідність надання відповідних документів). Квитки в екзотаріум і дельфінарій купуються окремо і режим роботи в них свій.

Зверніть увагу — на території зоопарку діють наступні Правила:
1. Заборонено годування тварин (кожна тварина отримує їжу за спеціально розробленим графіком і раціону харчування, годування тварин, не передбаченої їжею призводить до їх захворювань, а можливо і до передчасної смерті)
2. Закритий доступ відвідувачів до зони будівництва і обслуговування
3. Заборонено перелазити огорожі і стояти на бар'єрах
4. Необхідно дотримуватися тишу (не вмикати радіоприймачі, магнітофони)
5. Заборонено дратувати і чіпати тварин
6. Необхідно уважно стежити за дітьми і не залишати їх без нагляду

Яку інформацію ви можете отримати на сайті московського зоопарку — http://moscowzoo. ru/