Вибираємо дитячу зубну щітку

Опубликовано:

Що найголовніше в зубній щітці? Звичайно ж, щетина! Вона може бути натуральною або синтетичною.

Натуральну сьогодні використовують дуже рідко, оскільки сучасними стандартами вона визнається недостатньо гігієнічною. На натуральних щетинках затримується багато небезпечних мікроорганізмів, а самі волоски дуже швидко розщеплюються і зміщуються з комірок. Синтетична щетина куди краще і найбільш оптимальною буде така, де ниткам додана округла форма зверху — така щітка не буде травмувати ніжні дитячі десни.

На думку фахівців, варто звернути увагу на щітки, в яких щетина розташовується у вигляді пучків різної висоти (двох — або трирівневі з маркуванням «interdental») і знаходиться під різними кутами до основи, оскільки такі моделі чистять зубки ефективніше, а також володіють більшою очисну здатність щодо міжзубних проміжків. Зверніть увагу на акуратність зачіски» щетини — вона повинна бути рівненько підстрижена і розташовуватися недалеко від краю пластикової головки. «Кошлаті» екземпляри повинні викликати настороженість з приводу фірмовості свого виробництва.
Сьогодні ринок затоплений виробами: звичайно ж, самим головним відмітним знаком є ціна. Зазвичай менш ніж за 30-40 рублів пристойною щітки не купити. Ціни на «зовсім-зовсім фірмові» можуть досягати і 200 і більше рублів.

Іншим відзнакою «підпільних зубоочистителей» є назва, до болю схожі на фірмові — співзвучні або відрізняються за написання лише однією-двома літерами: Aquaphresh або Aquafresch, Reech, Floral-B і т. д. Зазвичай матеріали, які використовуються в дешевих підробках, не витримують ніякої гігієнічної критики. Так що, заощадивши пару десяток, можна отримати підвищену кровоточивість ясен, стирання зубної емалі, поява зубного каменю і повну неефективність чищення зубів.

Основна відмінність дитячої щітки від дорослого — розмір робочої частини» — чистяча головка не повинна бути великою, інакше ефективність очищення знижується — її довжина не повинна перевищувати ширину двох-трьох дитячих зубів.

Що стосується форми, то слід віддати перевагу «округлені форми, тому як у них менше шансів пошкодити слизову оболонку рота.

Слід звернути увагу і на жорсткість щетини: для догляду за молочними зубами рекомендується тільки м'яка (маркування «soft»). Деякі фірми випускають дуже м'які щітки («extra soft»).
Вважається, що оновлювати даний предмет особистої гігієни потрібно кожні 3-4 місяці, але на випадок «забудькуватості» можна придбати щітку з «індикатором придатності» — по мірі зношування її щетинки змінюють колір.

Дитячі щітки представлені у величезному розмаїтті. Для самих маленьких у продажу є силіконові щітки-напалечники — прозорий ковпачок з безліччю коротких силіконових волосків або пухирець. З їх допомогою можна не тільки видаляти наліт дитині першого року життя, але і використовувати як масажер для ясен, коли зубки починають прорізатися. Напалечники випускають такі фірми: «Lubby» (Польща), «Курносики» (Тайланд), «Pur» Royal Industries (Таїланд), та інші.

Дитині постарше, який вже сам вчитися тримати щітку і орудувати нею, краще підібрати модель з анатомічною ручкою. Дуже симпатичні моделі, де ручка виконана у вигляді машинки або казкового героя, безумовно, привабливі для малечі, але, на жаль, конструктивно незручні. Наприклад, не бачила хороших відгуків про щітці «Курносики» з «ведмежою» ручкою. З особистого досвіду: не сподобалася щітка Aquafresh (та інші з м'якою зворотним боком) — дитина, активно жующа, бо буквально за два укуси - в непотріб.
Електричною зубною щіткою можна користуватися не раніше 7-8-річного віку.