Вибираємо дитячий садок

Зрозуміло, кожна мама, маючи можливість вибору, хоче знайти для своєї дитини найкращий дитячий садок, де її малюк буде відчувати себе спокійно і куди ходити він буде з задоволенням. На що звернути увагу, вибираючи дитячий сад, і як правильно вибрати хороший? Про це ми і поговоримо в цій статті.

Вибираючи дитині дитячий садок, в першу чергу потрібно думати про те, щоб це було те місце, в якому він буде відчувати себе комфортно, де до нього будуть ставитися з повагою і розумінням, і ви будете спокійні за свого малюка і впевнені в тому, що йому добре.

Стан вашої дитини в саду залежить здебільшого від тих людей, з якими він буде там спілкуватися. Від тих, хто буде створювати ту саму атмосферу, в якій дитина перебуває кожен день п'ять днів на тиждень. Тому Головну увагу при виборі дитячого садка потрібно приділити вихователям, які в ньому працюють.

Ще до походу в навколишні дитячі сади і розмов з персоналом, почніть збирати інформацію:

-Подивіться відгуки про дитячий садок та його персоналі в інтернеті;
-Поспілкуйтеся з батьками на дитячих майданчиках під час прогулянки зі своєю дитиною;
-Сходіть до дитячого саду ввечері і «спіймайте» кілька сімей, не соромтеся задати їм свої питання про вихователів у групі, адже вони теж батьки і зрозуміють вашу турботу і занепокоєння про власну дитину.

Коли зберете достатню кількість інформації, і у вас з'явиться список конкретних дитячих садків, найлегше буде почати з великого і «видного на відстані».

Огляньте територію дитячого саду (чисто, як обладнані дитячі майданчики) і зовнішній вигляд самого будинку.

Потім можна зустрітися із завідуючою і обговорити з нею ряд питань, що стосуються режиму роботи дитячого садка, особливостей освітньо-виховного процесу і т. п.

Збираючись «на розвідку» в дитячий сад, обов'язково захопіть з собою змінне взуття або бахіли і переобуйтесь, увійшовши в приміщення. Знайдіть кабінет завідуючої і уточніть її прийомні години (запишіть її телефон та ім'я). Швидше за все, потрапити до неї в перший же візит вам навряд чи вдасться, тому, користуючись нагодою, можете пройтися по першому поверху і подивитися, чи є і як виглядають спортивний зал, зал для музичних занять і свят, медичний кабінет, ознайомтеся з інформацією, представленою на стендах.

Здійсніть дуже інформативну «вилазку» — пройдіться повз дитячого саду під час прогулянки (в залежності від особливостей режиму та віку дітей у групах прогулянка може проходити в період з 10.30 до 12 години), якщо ви не підете на територію саду, вам вдасться побачити спілкування вихователів з дітьми «у всій красі». Зверніть увагу, називають дітей по імені, вихователі стежать за усіма дітьми, чи займаються з кимось з дітей хоча б час від часу, проводять чи колективні рухливі ігри, намагаються чимось зацікавити і захопити дітей. Кілька таких прогулянок уздовж забору і у вас складеться цілком повне враження про те, як спілкуються з дітьми у цьому дитячому садочку.

На зустріч із завідуючою запасіться списком питань, що цікавлять вас, обов'язково уточніть:

-режим роботи дитячого садка
-кількість дітей в одній групі (оптимальна кількість дітей від 8 до 15-20 осіб)
-кількість вихователів в одній групі (у кожній групі має бути два вихователя та один помічник вихователя — нянечка)
-режим дня дітей в групі
-які заняття і з якою періодичністю проводяться з дітьми
-які і як проходять свята і інші колективні заходи
-як працює спортивний, музичний зал, медичний кабінет (відразу дізнайтеся телефон та ім'я медсестри), методичний кабінет, психолог і логопед
-зразкове меню

Додайте до цього списку цікавлять вас особисто питання про щеплення, якщо ви їх не робили і мають наміру від них відмовлятися, про можливості окремого харчування вашої дитини, в разі якщо він алергік і т. п. Наостанок додам, що ваш доброзичливий настрій і повагу до співрозмовника — запорука успішного і продуктивного розмови.

Якщо у вас є можливість (уточніть це при зустрічі з завідувачем) Пройти по групам і приміщень дитячого садка з «екскурсією» або відвідати день відкритих дверей у вибраному дитячому садку, зверніть увагу на:

-обладнання груп та інших приміщень (всі іграшки і посібники, призначені для дітей повинні бути в справному стані і зберігатися в доступних для дітей місцях, усі приміщення повинні бути обладнані максимально безпечно і естетично привабливо, зверніть увагу на порядок у класній частини групи, роздягальні, спальні, туалетній кімнаті)

-спілкування вихователів та іншого персоналу між собою та з дітьми (у ваших інтересах знайти місце, де люди ставляться один до одного шанобливо і доброзичливо, реагують на прохання і звернення один одного)

-спілкування дітей між собою та з воспитателямиВозможно, таку кількість інформації здасться вам надмірною і такий тривалий і складний процес її добування стомлюючим і невиправданим. Однак пам'ятайте, ви вибираєте те місце, де вашій дитині має бути комфортно і цікаво, де ставитися до нього з належним розумінням і повагою.

В кінцевому рахунку ви вибирається власну спокій за вашого малюка і впевненість, що їй добре.