Вибір ковзанів

Вибір ковзанів схоже підбору взуття — це процес тонкий і індивідуальний. Але якщо із взуттям все більш чи менш зрозуміло, то з ковзанами для початку потрібно визначитися: а для чого, власне, вони вам потрібні, для яких цілей?

Існують чотири типи коньков: хокейні, фігурні, бігові та дитячі на двох лезах. Якщо вам потрібні ковзани для фігурного катання, то і тут є кілька типів, що відрізняються за якістю і ціною: професійні, напівпрофесійні і аматорські. І при виборі ковзанів ця різниця принципова.

Тут може бути кілька варіантів: для аматорського нечастого катання на відкритих льодових стадіонах (шкіряні дитячі ковзани або любительські, деякі називають їх «прогулянковими»); для відпочинку, непрофесійного катання на закритому льоду (аматорські з полегшеного пластика); ваш малюк вже вміє кататися і хоче освоїти більш складні техніки і прийоми (напівпрофесійні); ви маєте намір чітко відвідувати тренування і ростити майбутнього чемпіона хоча б Росії (напівпрофесійні на перші пару років навчання, далі — професійні ковзани).

Якщо ви не бажаєте віддавати малюка в великий спорт, то підійдуть аматорські ковзани (пам'ятайте, що професійні абсолютно не годяться для вуличного катання, так і правильно тримати в них ногу дитині набагато складніше). Фігурні ковзани для любительського катання беруться на один розмір більше (щоб була можливість одягати їх на товстий вовнової носок), в іншому випадку ноги просто замерзнуть!

Черевики аматорських ковзанів все частіше виготовляються з штучної шкіри або поліуретану, який більш гнучкий, ніж шкіра, бо зовнішній вигляд таких ковзанів більш витончений, а різноманітні колірні рішення. Черевики таких ковзанів більш м'які, ніж професійні, що дозволяє під час катання відчувати себе комфортніше. Однак для дитячого катання я б радила зупинити свій вибір саме на черевику зі шкіри зі шкіряними ж підошвою (на крайній випадок з підошвою з пластмаси).

Якщо ви зупинили свій вибір на аматорських ковзанах, то приготуйтеся витратити на них суму в 1200-3000 руб. Серед виробників ковзанів для любительського катання лідирують фірми GRAF, RISPORT, REEBOK і CCM, що поєднують в собі непогану якість за прийнятною ціною.

Якщо ви вирішили віддати дитину в спортивну школу фігурного катання, то тут потрібні ковзани досконалого іншого рівня. Тому вам не варто дивуватися і вважати вимоги тренера з підбору ковзанів занадто завищеними. Аматорські ковзани просто не витримують навантаження і тому легко ламаються при найпростішому стрибку, а крім того низький рівень підтримки ноги, що може призвести до травм.

Черевики Професійних ковзанів завжди виготовляються з натуральної шкіри (виключення може бути зроблено хіба що для якісного штучного матеріалу СР93), а лезо з хорошою англійської сталі. Каблук робиться набірним з шкіряних пластин, що робить їх ще більш жорсткими (у Напівпрофесійних ковзанів може бути менш міцна сталь і пластмасова підошва, оскільки вони призначені для освоєння базових навичок катання на льоду ще до стрибків). Внутрішня поверхню черевика покривається Clarino (вид замші), вологонепроникним і стійким до поту матеріалом.
Підбираються як професійні, так і напівпрофесійні черевики розмір в розмір (на тонкий вовняний носок) і повинні щільно облягати всю ногу.
Зрозуміло, і коштують такі ковзани дорожче — від 5 до 18 тис. руб. Лідерами у виробництві професійних ковзанів є фірми WIFA, GRAF, EDEA.

При виборі ковзанів звертайте увагу спочатку на черевики, оскільки не дуже гарне лезо завжди можна замінити (за умови, що вони пригвинчені, а не намертво кріпляться до черевиків).
Ще один спосіб — брати ковзани напрокат, а не мати власної, зовсім не дешевої, до речі, екіпіровкою. Обійдеться це десь як (від 30 до 200 руб. в годину), і в заставу доведеться залишити кругленьку суму (до 1500 руб.), або документ, що посвідчує особу. Крім того, все частіше останню пару потрібного розміру, що знаходиться в більш-менш пристойному стані, ведуть прямо у вас з-під носа, так що доводиться задовольнятися тим, що залишилося...
Крім того, якщо провести калькуляцію — припустимо, ви будете кататися за зиму тричі в місяць (за 200 руб. в годину) по 2 години: 9 днів х 200 руб. х 2 години= 3600 руб. за сезон. Та за ці гроші цілком можна придбати ковзани для любительського катання! Враховуючи, що вони купуються трохи більше потрібного розміру, цілком можливо, що і прослужать вони не один, а пару сезонів. До того ж мати власні ковзани і зручніше і приємніше!

І наостанок наведу приблизну калькуляцію на той випадок, якщо ви зважитеся придбати повної фігурної екіпіровкою для вашого малюка:

Ковзани:
— черевики — 1500-4000 рублів;
— леза — 500-1500 руб.;
(Відразу обмовлюся, що, наприклад, гарні дитячі ковзани фірми WIFA з маркуванням set, тобто черевики, йдуть відразу з лезами обійдуться приблизно в 6000 руб.)
Чохол для ковзанів — близько 150 рублів;
Чохли для лез 150-300 руб.;
Заточка лез — близько 100 рублів;
Сумка дл ковзанів 400-600 руб.;
Справжні фігурні колготки досить дороги 800-1000 (але якщо ви не плануєте виступів, то вони вам навряд чи знадобляться);
Шнурки — 100.
ЗАГАЛЬНА: 3700 — 7550 руб.