Що потрібно зробити перед спробою завагітніти? (1)

Ви і ваш коханий вирішили з головою зануритися в атмосферу приємних батьківських турбот?

Зачекайте хвилиночку, а точніше як мінімум місяць, ще краще два. Щоб забезпечити собі здорову вагітність і здоров'я малюка, необхідно зробити кілька речей, перш ніж приступати до зачаття.

Цей список допоможе вам привести своє тіло і дух у стан, придатний для народження дітей.
Подзарядитесь фолієвою кислотою

Навіть якщо вам вдається дотримуватися збалансованої дієти, вам буде важко отримати всі необхідні поживні речовини тільки з їжі. А в одному з них вже точно не варто собі відмовляти. Беручи 400 мікрограмів (0,4 мг) фолієвої кислоти в день хоча б протягом місяця, перед тим, як ви почнете намагатися завагітніти, а також протягом першого триместру, ви зменшуєте ризик народження дитини з вадами нервової трубки, такими як spina bifida (неповне закриття хребетного каналу), приблизно на 70%, за статистикою Центрів по Контролю і Профілактиці Захворювань. Ви можете придбати харчові добавки, що містять фолієву кислоту в аптеці або ж приймати мультивітаміни, звичайні або для вагітних. Якщо ви приймаєте вітаміни, переконайтеся, що вони не містять більше рекомендованої денної дози 770 мкг (0,77 мг) вітаміну А, за винятком того випадку, коли це все міститься у формі бета-каротину.
Відмовтеся від вечірок...

Якщо ви курите, то зараз саме час зупинитися. Дослідження говорять про те, що будь-яке вживання тютюну може вплинути на вашу здатність до дітородіння, а також на показники спермограми вашого партнера. По суті, навіть пасивне куріння знижує ваші шанси вдало завагітніти. Алкоголь також може стати на вашому шляху до вагітності, так що його вживання варто скоротити на час спроб завагітніти, і виключити зовсім протягом двох останніх тижнів вашого циклу, на випадок, якщо ви завагітніли.
...і від кави теж

Дослідження показують, що занадто багато кофеїну знижує засвоюваність заліза, для якого вагітності вашому організму знадобиться дуже багато. Так що починайте відучувати себе від кави, чаю і кока-коли, або перейдіть на каву і чай без кофеїну. Ви можете почати з напоїв з пониженим вмістом кофеїну, тому що різка відміна може викликати головні болі. Якщо ж ви переконаний кавоман, постарайтеся скоротити вживання до 1 чашки в день — більшість фахівців вважають таку кількість безпечним. Як тільки ви звикнете до життя з меншою кількістю кофеїну, або й зовсім без нього, вам може здатися, що гаряче молоко з додаванням ароматного сиропу — відмінна альтернатива кави, до того ж кальцій корисний для вашого організму.

Примітка: нижче знаходиться адаптований переклад статті,«Twenty things you should do before you try to get pregnant»