Прогулянки по Воробйовим горах. Частина друга

Отже, ви уважно прочитали першу статтю, і запам'ятали, що екологічний піший маршрут на Воробйових горах складається з трьох різних туристичних стежок. Можливо, ви вже сходили по першій з них, прийшов час розповісти і про таких, тим більше, що на черзі дуже мальовничий, та ще й обладнаний площадкою для малюків маршрут — «Андріївські ставки».

Довгий час ставки були в занедбаному стані, береги заросли і дно замулилося, але при обладнанні етапу екологічної стежки була проведена величезна робота по благоустрою цієї території, частина якої є заповідною. Від метро Воробйови гори (вийшовши з метро під мостом повернути ліворуч) потрібно пройтися по мальовничій набережній Москва річки і, рухаючись за вказівниками, в потрібному місці піднятися нагору до Андріївського монастиря (так само сюди можна потрапити з м. Ленінський проспект, якщо йти через площу Гагаріна до вулиці Косигіна, а потім пройти по дорозі між будівлями Інститутів РАН).Праворуч від монастиря і ви зможете продовжити свою подорож з екологічного маршруту на Воробйових горах.

Дитячий майданчик зустріне вас відразу при вході, малюки будуть у захваті від незвичайного оформлення — тут, наприклад, можна посидіти на спині у сонечка або мурашки (дерев'яні скульптури), хоча, зрозуміло, не обійшлося тут і без звичайних гойдалок та пісочниці. Крім дитячого майданчика поруч з Великим Андріївським ставком є території, обладнані альтанками, лавочками для відпочинку та місцями для пікніків.

Прогулюючись вздовж ставків, можна побачити водоплавних птахів — качок і лебедів — і, якщо уважніше придивіться, риб (птахи і риби були випущені сюди після очистки та благоустрою ставків). Захопіть з собою булочку і зможете погодувати качок (а заодно, в разі їх нерозторопності, і риб теж), діти це заняття просто обожнюють, а птахи тут практично ручні, деякі качки навіть виходять з води, щоб схопити не діставшись до ставка шматочки. По берегах так само розташовуються інформаційні стенди, які розповідають про життя ставу, життєвому циклі риб і жаб (мій восьмирічний брат дуже вразився), фотографії та інформація про водних рослинах і тварин, що населяють ставок, багато з яких є рідкісними і зникаючими видами і занесені в Червону книгу.

З берегів відкривається гарний вид на набережну Москва річки і Андріївський монастир. До речі про монастирі — він має багатющу історію і вперше згадується в літописах уже в 15 столітті (тоді він носив назву Преображенська пустель). Територія його невелика, але всередині дуже приємно, доглянуто і чисто (є навіть невеликий розарій), на ній розташовується кілька церков, вхід вільний, так що можна зайти, тим більше, що огляд, навіть самий упереджений, навряд чи займе багато часу.

Як дістатися: м. Воробйови гори або Ленінський проспект, Андріївська набережна, д. 2
Сайт заповідника: http://www. vorobyovy-gory. ru