Про дайте, дайте мені свободу!

Пам'ятаєте, як відразу після пологів до вас в палату влетіла скуйовджена медсестра, схопила дитину, поклала на пеленальний столик і....вжик, вжик, через 30 секунд вручила вам туго запеленутий згорток, звідки стирчали тільки очі і щоки. Все зрозуміло? — запитує медсестра і поспішає в іншу палату. Почекайте, куди ж ви? — вражено питаю я, але медсестра вже таємничим чином зникла, залишивши мене наодинці з моїм улюбленим і довгоочікуваним малям.
Цей куточок сюди, це сюди. Та що ж це таке! 10 хвилин мук і нарешті-то, виходить, сповити дергающегося немовляти. Але, не проходить і 15 хвилин, як одна пустотлива ручка знаходить шлях до свободи, і доводиться все починати заново.
А так взагалі необхідно сповивання, чи можна спокійно обійтися різноманітними кофтинами, штанцями, повзунками, бодиками та іншими настільки симпатичними дрібничками. Чесне слово, я раділа як дитина, надягаючи на свою дитину новенькі випрасувані речі, які встигла накупити ще під час вагітності.

Факт перший (правдивий): Запеленуті малюки спокійніше засипають в ліжечку. Це дійсно так. Якщо ви не прихильник спільного сну, то сповивання допоможе вам швидше заколисати дитину. Коли мною були вичерпані всі засоби усипляння, доводилося йти до шафі і діставати пелюшку. Щоправда є й мінуси такого підходу. Так, моя мама скручувала мене до 8-ми (!) місяців, тому що я вже просто не могла без цього заснути, все думала і заважала сама собі.

Факт другий (спірне): Малюкові було так добре в тісному маминому животику, що його обов'язково треба сповивати, щоб він відчував себе комфортно. Але, з іншого боку, адже не дарма ж дитина посилено штовхався, намагаючись звільнити якомога більше життєвого простору у своєму попередньому житло. І тільки він зрадів волі, як на тобі — пелюшка! По-хорошому, щоб впевнено говорити про комфорт або дискомфорт при сповиванні, треба б запитати у самої дитини, що він думає з цього приводу. Але так як людство ще не навчилося правильно розшифровувати слова: «Агу», «Аааа», «Бууу» і інші, то це питання поки залишається відкритим.

Факт третій (шкідливий): Якщо не туго не сповивати малюка, то у нього будуть криві ніжки. Насправді, стверджують лікарі, криві ніжки — це доля більш старших дітей, і виникають вони внаслідок відомого рахіту. Якщо дитина страждає цим захворюванням, то кістки стають менш твердими і ніжки викривляються під його вагою. А активна діяльність дитини так раз, в числі інших причин, що зменшує ймовірність виникнення рахіту. Також, просто таки злочинно туго спеленувати своє чадо, якщо у нього дисплазія кульшових суглобів. Так раз навпаки, вам доведеться освоювати техніку сповивання з розведеними ніжками.

Факт четвертий (повчальний): Після того, як період новонародженості буде пройдено, коли вам стукне один місяць, бажано на час неспання залишати ручки малюка вільними і від пелюшок і від царапок, щоб він міг повною мірою отримувати тактильні відчуття.

Факт п'ятий: (заснований на особистому досвіді): Хоча і здається, що надіти на дитину три предмета набагато складніше, ніж одну пелюшку — це не так. До того ж набагато простіше залучити молодого батька до процесу одягання. Адже, принаймні, він зможе зміркувати, куди треба запхати ручки, а куди ніжки.

Підводячи підсумки, можу сказати, що зовсім не закликаю повністю відмовлятися від сповивання. Якщо малюк не може заснути, крутиться як дзига зі спини на живіт і назад (біч мами тримісячного немовляти), то, якщо у вас вже вичерпалися всі внутрішні резерви, цілком можна і навіть потрібно (для вашого відпочинку згадати про пелюшках. Відверто зізнаюся, що в останній раз я діставала їх, щоб туго переповити Володю, коли йому було 6,5 місяців і він почав вставати в ліжечку, відмовляючись лягати назад. Але, насправді, зараз вже зовсім не обов'язково дотримуватися цього старовинного методу.