Поїзд у казку йде до Театру звірів імені Дурова

В цьому році Театр звірів імені Ст. Л. Дурова, або, як його ще називають, Куточок дідуся Дурова зазначив 96-ий день народження, але зовні практично не змінився. Вже при вході вас зустрінуть фігурки тварин, які з розповідей екскурсоводів, зліпив сам засновник театру Володимир Дуров і прикрасив ними парадні сходи.

Тут будь-який малюк відчує себе як у казці! На сцені можна побачити різноманітних тварин: від величезного слона до крихітної мишки, від циркового улюбленця пуделя до екзотичного морського лева. Всі вони професійно грають дитячу казку про добро і зло, про любов і увагу до нашим меншим братам.

Вистави проходять на трьох різних сценах: Великій, Малій і «Мишачою залізниці».

На Великій сцені (тут йдуть три різні вистави, вартість квитків одна незалежно від віку — від 150 до 600 руб.) дітей розважають клоуни, показують свою майстерність тварини: слон, бегемот, пуделі, коні, ведмеді, мавпи, папуги та інші.

Виступи Малої сцени (спектаклі «Ріпка» та «Запрошення на свято», вартість квитка — 150 руб.) призначені для найменших глядачів від двох до шести років, хоча мені сподобалися найбільше. Тут можна побачити забавного єнота-пралю, добродушного поні, ворон, лисиць, котів, тхорів... Звичайно, репертуар Малої сцени не змінюється вже довгий час, зате можна поринути в ностальгію і пригадати своє дитинство.

Квитки продають без зазначення місць (ціна залежить від ряду), а вже в залі глядачів розсаджують: на перші чотири ряди дітей без батьків, потім кілька рядів для малюків з мамами-татами, а далі одні дорослі. Якщо ви хочете посадити малюка ближче до сцени, то повинні бути впевнені, що він спокійно висидить всі уявлення, а не почнеться метушня мами до орущему чаду або стражденного дочки-синочка до батьків. Нам на нашому 7-му ряду все було чудово видно, завдяки вдалому розташуванню місць.

Самий забавний, на погляд моєї дочки, атракціон — «Мишача залізниця» з виставою «Будьте ласкаві!» (вартість квитка — 100 руб.), що представляє собою подорож білих мишок на поїзді в казки А. С. Пушкіна. Безліч перешкод чекає на маленьких відважних героїв на цьому шляху: зла Баба-Яга стежить за ними в підзорну трубу, Лісовик і Кікімора будують підступні задуми, а сміливий Кіт у чоботях і тридцять три богатирі (так називають дітей, що сидять в залі) допоможуть мишкам благополучно закінчити подорож.

В театрі можна відвідати музей (вартість квитка — 70 руб.), де екскурсоводи розкажуть про династії Дурових і про стару мишачої дорозі. Виявляється, залізниць в театрі — три. Друга розповість про те, як мишенята вирушили на курорт. А третя (за часом створення найперша) була придумана ще самим Дуровим. Паровоз до неї був виготовлений на цьому заводі і заправлявся вугіллям. У Дурова в цьому номері виступало більше ста (!) тварин: в якості машиніста сиділа мавпа, в касі собака продавала квитки, ведмідь «працював» носильником, дикобраз запалював сигнальні вогні. Вагони поїзда були першого, другого і третього класу, а займали їхні собаки, борсуки, поросята і морські свинки. Як тільки поїзд рушав, з'являвся заєць і прилаштовувався на місце позаду паровоза, оскільки він їхав без квитка! Безліч подібних історій можна дізнатися, побувавши в цьому театрі.

Досить весело і в фойє (воно трохи затісно): продаються різноманітні іграшки-напої, виступає клоун з дрібним звіриною. Загалом, традиційний предконцертний набір (хоча і досить великий).

Єдині мінуси — необхідність заздалегідь потурбуватися про квитки (перед виставою вони бувають вкрай рідко, а послуга бронювання або замовлення не передбачена) і уточнити години роботи музею, а також специфічний «тваринний» запах на перших рядах залу, про який якось забуваєш, коли починається вистава.

Картинка з сайту: www. ugolokdurova. ru