Побутові травми і як їх уникнути

Побутові травми становлять левову частку всіх нещасних випадків, однак, існує чимало способів зробити домашню обстановку більш безпечною для дитини.

Ймовірність неприємностей велика, коли дитина наданий сам собі. Питання контролю дитину — окрема стаття, але пару рекомендацій на рахунок вдома я дам у цій статті.

Ніхто не застрахований від нещасного випадку, а враховуючи допитливість і бажання пізнати світ, які в рази перевищують дитячий досвід і, часом, здоровий глузд, перше правило — Не треба спускати очей з дитини (зараз я говорю про дітей у віці до 5 років)!

Постарайтеся звести до мінімуму кількість небезпек, які можуть підстерігати дитину в місцях його проживання (поговоримо про квартиру, про кожній кімнаті окремо).

Дитяча кімната
В цій кімнаті, мабуть будь-який дитина проводить більшу частину свого часу, тому до цієї кімнаті потрібно поставитися з особливою увагою.

— Не прив'язуйте іграшки до ліжечка тасьмами — вони можуть намотатися на шию. Не вішайте брязкальця поперек ліжка, якщо дитина вже стає на ноги.
— Вибирайте іграшки без гострих кутів, країв і т. п. Добре, якщо оточують малюка речі будуть відповідати євростандартам.
— Не кладіть багато іграшок та білизни в ліжечко — вставши на них, дитина зможе вибратися з лежбища, простіше кажучи — впасти. Та й взагалі, до двох років намагайтеся замінювати подушки з гудзичками на щось більш просте.
— Якщо є така можливість, опустіть до мінімуму дно ліжечка.
— Іграшки зберігайте в легкодоступному для малюка місці — на підлозі, в тумбочці — де завгодно, куди можна залізти без альпинийского спорядження
— Якщо Ви не подбали про меблів, яка по можливості, повинна бути без гострих кутів — постарайтеся ці самі кути якось прибрати. Одягнути на них спеціальні пластикові «чохли», наприклад.

Кухня
Найсмачніша кімната в той же час є і найнебезпечнішою. Якщо Ви чимось зайняті, тримайте дитину подалі від плити і кухонного столу. Все ж, Тефаль не завжди думає за нас

— Під час їжі ставте гарячі страви в центр столу, щоб дитина не могла до них дотягнутися і випадково перекинути на себе. Бажано чи не накривати скатертину або як її «прикріпити» до столу, щоб вона не рухалася (разом з усім, що на ній).
— Всі миючі засоби і відро для сміття краще прибрати подалі, наприклад під раковину.
— Не забувайте прибирати за собою всі ріжучі і гострі предмети — ножі, виделки, відкривачки. Бажано в ящик з клямкою.
— По можливості готуйте на далеких конфорках плити, сковорідки ставте ручкою до стіни. Не дозволяйте дитині доторкатися до духовки, коли вона гаряча.

Ванна
Кімната так само відноситься до місць підвищеної уваги дитині. Добре, якщо кожен раз Ви будете заходити у ванну з ним.

На підлозі повинен бути килимок, який не дозволить посковзнутися. Завжди витирайте підлогу після купання — навіть якщо зворотна сторона килимок гумовий, на слизькому кахлі вона буде їздити як ковзани на льоду.
В саму ванну так само можна постелити килимок, на липучках.
Окропом краще заварювати чай-кава, для дитини ж температура води не повинна перевищувати 50 градусів. Завжди спочатку наливайте холодну воду, потім розбавляйте гарячої. Але не навпаки! — Приберіть всі бритви-верстати, косметику та інші ватні палички подалі від очей дитини — щоб він не міг їх дістати.
— Напевно у ванній є батарея, на якій зазвичай шкарпетки сушаться так от, як раз їх краще накривати рушниками на час перебування у ванній.
— Дзеркало добре закріпіть, скляні двері душової кабіни можна замінити шторками.

Вітальня
Діти люблять бути в центрі уваги, але заговорившись з гостями, можна упустити з поля зору дитини.
— Не залишайте на увазі гроші (особливо монети), алкоголь, запальнички-сірники-сигарети, голки, ліки, ключі та інші дрібниці. Менше пхаємо в рот — міцніше спимо
— Телевізор поставте так, щоб дитина не могла добратися до його задньої панелі.
— Якщо в дверях кімнати присутні скляні вставки — обклейте їх спеціальною захисною плівкою, щось на кшталт тієї, що наносять на автомобільні скла. В ідеалі — скла з металевими арматуринами всередині — Ви програєте в привабливості двері, зате виграєте на бинтах і нервах.

Всяко-різно. І навіть про автомобіль.
Особливо уважно ставитеся до електричних приладів — проводка повинна бути в порядку, всі розетки — захищені спеціальними заглушками. Електроприлади — по можливості вимкнені. До 5 років краще уникати іграшок, які працюють від мережі.
Якщо Ви кудись збираєтеся поїхати на машині, то по ПДР до 12 років дитина повинен перевозитися на спеціальному дитячому кріслі.

Не дозволяйте дитині висовуватися з вікна, не дозволяйте і відволікати Вас від водіння. Добре, якщо хтось буде перебувати з дитиною на задньому сидінні.
Бажано не залишати дитину одну в машині, але якщо такого не уникнути — ставте авто на ручне гальмо, а ручку коробки передач у нейтральне положення. Коли дитина поза авто, здаючи назад, робіть це дуже акуратно.

Ось, мабуть, все, що хотів сказати, точніше, що згадалося. Після прочитання статті, обійдіть квартиру і ретельно проаналізуйте «вразливі» місця, над якими найближчим часом варто попрацювати. Від гріха подалі.

Успіхів!