Післяпологова депресія — не піддаватися!

Після ейфорії від вдало пройшли пологів, сплеску позитивних емоцій з приводу народження дитини, молоду маму часто долають абсолютно протилежні настрої — туга, пригніченість, апатія.... Така зміна природна в цей період, тому близькі люди повинні проявляти розуміння і турботу — причиною нестабільного емоційного стану жінки після пологів є зміна (нормалізація) гормонального фону.
Після пологів так важливо розслабитися, відпочити, привести себе в порядок, але більшість молодих мам повністю занурюються в турботи і тривоги за дитину, підскакують до нього ночами, годують, купають, перуть і прасують повзунки і пелюшки. Постійна зайнятість і цейтнот тільки посилюють післяпологову депресію, провокуючи нервовий зрив.
Найкращою профілактикою подібного стану і лікування вже почалася депресії буде повноцінний відпочинок. Звичайно, радити завжди легше, ніж виконувати, однак є деякі хитрощі, що дозволяють хоча б уривками знаходити час для себе. Наприклад, денний сон малюка — він практично завжди буває міцним, а значить, вам потрібно забути про всі справи і теж поспати. Пам'ятайте: ваше здоров'я — запорука благополуччя дитини, а всього по будинку все одно не переробиш. Перекладіть частину турбот на чоловіка, свекруха, маму.
А ось гуляйте з дитиною завжди самі, особливо у вихідні дні. Поки ваш чоловік займається приготуванням обіду і прибиранням квартири, ви подихайте свіжим повітрям і відпочинете. Введіть у свій раціон заспокійливі і загальнозміцнюючі напої, які сприяють відновленню сил — чай і молоко з медом, різні ягідні морси.
При дратівливості, нервовому збудженні, безсонні не варто неодмінно вдаватися до пігулок: вам допоможуть трав'яні чаї та збори, з яких потрібно готувати настої. Вони до того ж покращують роботу серцево-судинної системи.
Піклуючись про малюка, не забувайте про своє харчування. Воно має бути повноцінним, адже в молоко потрапляють саме ті речовини, які ви споживаєте. Але вам і самій треба відновити сили, тому ретельно продумайте свій раціон. Ніяких дієт! Особливу увагу звертайте на поєднання продуктів, їжте більше фруктів і овочів, пийте більше соків (свіжовичавлених! Те, що продається в тетрапаках і гордо іменується словом «сік», реально — розведений водою концентрат. Шкоди від нього особливого не буде, якщо тільки туди не переклали при виготовленні консервантів, підсолоджувачів, інакше «сік» виявиться алергенним. Але і користь від такого напою теж сумнівна). Краще варити каші на воді. Слідкуйте, щоб ваше харчування не позначалося на здоров'ї дитини: малюк дуже чутливий до різних потенційних алергенів, адже його печінки ще важко переробити нові незнайомі елементи. Тому не захоплюйтеся екзотичними продуктами, шоколадом і цитрусовими.
Відмінним заспокійливим і протівострессовим ефектом володіє вода. Тому заведіть собі таку звичку: після того, як поклали дитину спати, прийміть душ або ванну з ароматичними травами. Добре розслаблюють, заспокоюють і зміцнюють нервову систему ефірні масла лаванди, розмарину, ромашки, ялиці та сандалу.
І ще одна порада: знаходите вільний час для себе самої. Навіть у цей напружений період намагайтеся хоча б на годинку вирватися з дому, зустрітися з подругою, побродити по магазинах. Обов'язково балуйте себе покупками — навіть приємна дрібниця може підняти ваш настрій. Отримавши психологічну розрядку і позитивні емоції, ви з потрійною силою повернетеся до виконання свого материнського обов'язку.