Дитяча гімнастика для розвитку вашої дитини

Опубликовано:

Всі батьки мріють виростити своїх дітей здоровими і щасливими. Ось тільки багато мам і тат недооцінюють значення рухів для дітей раннього віку. А даремно. Від того, як і скільки дитина рухається залежить його подальший розвиток не тільки фізичне, а й розумовий і психічний.

М'язи дитини мають свої особливості: відносно невеликий приріст м'язової маси, слабкість і, головне, невисоку статичну витривалість, тобто нездатність до тривалого скорочення. Тривале скорочення призводить до перенапруження м'язів. А чергування легкого скорочення і розслаблення дає м'язам відпочинок і покращує кровообіг в них. Новонароджена дитина на відміну від дитинчат ссавців абсолютно безпорадний. Рухи його не сформовані. Отже, ми, дорослі, відповідальні за те, на скільки досконала і повноцінна буде рухова система в майбутньому.

Слабкий фізичний розвиток веде до порушень постави, які, в свою чергу, ускладнюють роботу внутрішніх органів. Зокрема, слабкість черевних м'язів не забезпечує правильного дихання, і дитина часто хворіє на респіраторні захворювання. Неправильне дихання призводить до розростання аденоїдних тканини і збільшення мигдаликів у дітей, схильних до цього. А слабкість черевної стінки - це постійні запори та інші дисфункції шлунково-кишкового тракту.

Під час руху м'язи споживають більше кисню і поживних речовин, їх здатність скорочуватися і розслаблятися поліпшується, обсяг збільшується. Під час вправ підвищується теплопродукція, в зв'язку з чим посилюється діяльність потових залоз, м'язова тканина більш рясно забезпечується кров'ю, насиченою киснем та іншими поживними речовинами, збільшується легенева вентиляція і об'єм крові, виштовхується серцем. В результаті систематичного тренування жодна система організму не залишиться без змін. Отже, своєчасно займаючись фізичними вправами з дитиною, ми допомагаємо йому уникнути рахіту, різних розладів харчування, частих простудних захворювань, підвищуємо рівень його загартованості.

Недолік рухової активності допоможуть заповнити спеціальні заняття, які ви знайдете в даному мобільному додатку. Вони прекрасно розвивають всі органи і системи, надають загальнозміцнюючу дію на весь дитячий організм.
Спеціальні вправи розбиті на вікові категорії: для дітей 3-6 місяців, для дітей 6-12 місяців і для дітей 1-3 роки. Наведена послідовність вправ допоможе рівномірно навантажувати м'язи, що дозволить уникнути їх перевтоми. Велике розмаїття зображень і докладний опис допоможуть вам легко освоїти всі вправи і без праці займатися з дитиною в домашніх умовах.