Медичне спостереження дитини в перший рік життя

Опубликовано:

При виписці з пологового будинку у Вас обов'язково уточнять адресу, за якою Ви збираєтеся жити з дитиною.
Інформація про Вашому малюку передається в дитячу поліклініку за місцем вашого фактичного проживання.
Якщо пологи були не в пологовому будинку за місцем проживання, то, можливо, на руки буде видана довідка,
яку необхідно САМОСТІЙНО віднести в поліклініку протягом 3-х днів.

Перед випискою з пологового будинку з'ясуйте які маніпуляції були проведені дитині, робилися вакцинації, якщо так то які?
З'ясуйте рівень гемоглобіну — всім діткам в пологовому будинку роблять загальний аналіз крові, це допоможе прогнозувати ступінь транзиторної жовтяниці.

На наступний день після виписки з пологового будинку до Вас додому повинен прийти дільничний педіатр і медсестра.
Вони оглянуть дитинку і дадуть мамі необхідні медичні поради, розкажуть про гігієну і догляді.

Протягом першого місяця педіатр буде відвідувати вас щотижня.
При необхідності, до Вас буде приходити патронажна сестра з бесідами про догляд і вигодовування новонароджених.
З другого місяця Вам з малюком доведеться самостійно відвідувати дитячу поліклініку.
Запишіть вдома перед походом в поліклініку всі питання, що цікавлять вас на листочку і обов'язково візьмете його з собою, і задайте ці питання педіатра.
Якщо ви заматили якісь відхилення від звичайного стану/поведінки вашого малюка — записуйте це в Щоденник розвитку і все озвучуйте педіатра.

Основний фахівець, під патронатом якого пройде перший рік життя дитини — це педіатр.
На огляд до нього необхідно приходити не рідше 1 рази на місяць.

Крім цього, навіть здорова дитина повинен регулярно спостерігатися у лікарів-фахівців.

Графік:

1 місяць : педіатр(огляд шкірних покривів, дослідження дихальної системи (аускультація легень(лікар стетоскопом НЕ ЧЕРЕЗ ОДЯГ слухає легкі),
частота дихання та інші показники), аускультація серця,неврологічний огляд, який обов'язково включає огляд і пальпацію джерельця,
вимірювання антропометричних даних — вага, зріст, окружність голови, окружність грудної клітки)
2 місяця: педіатр. При необхідності консультація окуліста і невропатолога.
3 місяці: педіатр, ОБОВ'ЯЗКОВО УЗД кульшових суглобів, хірург(ортопед) з результатами УЗД.
При необхідності невропатолог. Загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі
6 місяців: педіатр, хірург(ортопед), невропатолог. У разі необхідності ЛОР, окуліст. Загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі.
12 місяців: педіатр, хірург(ортопед), невропатолог, ЛОР, окуліст (обов'язково!), стоматолог.
Загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз калу на яйця гельмінтів, зішкріб на яйця гельмінтів, Копрограма

Але не забувайте відвідувати педіатра ви повинні КОЖЕН міс до 1 року включно!

Щоб не пропустити відхилень у стані здоров'я, дітям так само радять виконати
ультразвукові дослідження(УЗД) головного мозку, серця і органів черевної порожнини в 3 місяці і 1 рік.

Так само радять робити загальні аналізи сечі і крові перед вакцинацією.