Переклад малюка на одноразовий денний сон

Напевно, подібний пост могла написати тільки така лінива матуся, як я.

Я просто не бачу ніякої необхідності в насильницькому переведенні дітей на одноразовий сон. Мені здається, що правильніше було б говорити не про переклад, а про перехід малюка на одноразовий денний сон. Тобто Дитина має зробити це САМ. Я ж то час, який потрібно буде відвести на тормошення дитини тоді, як він хоче спати у звичний час, а потім на вмовляння і заколисування тоді, коли він не бажає цього робити, краще витрачу на читання книг або ігри з діточками.
Та й тривалість сну здоровий, нічим не переймаючись малюк цілком здатний сам обрати: хтось спить довго, комусь достатньо короткого сну.
В обох моїх дітей період переходу на одноразовий сон пройшов як-то сам собою. Звичайно, ми цього якоюсь мірою посприяли: син, як тільки йому придбали прогулянковий велосипед з ручкою (у рік і два місяці), навідріз відмовився від коляски; так у нас відпала необхідність в одному денному сні, який раніше відбувався під час прогулянок (на велосипеді не боляче поспиш!).
Вважається, що зазвичай Години сну змінюються близько року-півтора. Але не варто думати, що з дитиною щось не так, якщо у 9 місяців він відмовляється від другого сну або в два роки, як і раніше спить вдень два рази.
Якщо малюк спокійно переносить другий сон (Мова йде насамперед про зручність для дитини, а не для мами), швидко засинає, повноцінно спить і нічний сон від цього не страждає — хай спить собі досхочу! І, навпаки, якщо дитина, якій немає ще й року погано засинає вдень, сон носить неспокійний характер і продовжується майже в два рази менше часу, ніж відведено на засинання, а до вечора малюк як і раніше бадьорий і активний — це сигнал до того, що малюк вже «дозрів» для скасування другого денного сну. Тільки не відміняйте, керуючись поняттям «не хочеш — не треба!» денний сон! Яким тривалим би не був одноразовий сон маленького чоловічка, він не може компенсувати всі витрати енергії, якщо період неспання був надзвичайно тривалим або сну передувало фізичний або психічний (навіть позитивна) перевтома, тому спати вдень дитині дошкільного віку необхідно!
Доведеться змиритися з тим, що під час переходу на одноразовий сон режим малюка буде змінюватися по кілька разів за тиждень: сьогодні він поспав один раз, завтра — два і проспав час полуденка, а післязавтра взагалі буде «спати» до обіду...
Звичайно ж, Мама повинна сприяти дитиніУ встановленні і звикання до нового режиму дня. Перш за все, це сприяння повинно полягати в уважному спостереженні за поведінкою та станом дитини. Якщо тепер малюк не спить в першій половині дня, але до обіду просто засинає за столом, може, варто дозволити йому спати, коли захочеться і пересунути час обіду на півгодини-годину раніше? Тоді ситий дитина добре виспиться днем.
Якщо до вечора малюк сильно втомлюється (таке положення справ наш педіатр називає «дворазового сну вже багато, а одноразового ще мало»), то, можливо, має сенс раніше укладати його на ніч (з відповідним зсувом вечері на більш ранній час)?
Обов'язково звертайте увагу на те, Як малюк відчуває себе до вечора — це і є чи не головний показник необхідності йому другого сну. Навіть якщо дитина добре і спокійно спить вдень (по 3 години), але ввечері все ж вже млявий, починає вередувати, то другий денний сон для нього вкрай бажаним.
Зізнаюся, що я противник такої системи перекладу на одноразовий сон, коли мама починає штучно поступово скорочувати тривалість кожного денного сну дитини (просто будить його раніше часу), а періоди неспання починає затягувати, відволікаючи дитину від сну і так до того моменту, поки сон не буде зведений нанівець. Мені здається, що дитяча психіка при такому «щадному» методі страждає дуже сильно, а малюк перебуває у постійному напруженні. По мені так Нехай спить, скільки захочеться — по собі знаю, як це не приємно, коли тебе будять «не вчасно».