П’ятнадцять дитячих «чому»

Я тут згадала, як сипалися в дитячому саду на нас, вихователів, ці нескінченні «чому», «навіщо?, «як?», і «звідки?». Мій чомучка поки занадто малий, але готується до наступу потрібно заздалегідь. Я склав невеликий топ з 15 перших «чому», які прийшли мені на думку, і знову відповіла на них. Уявляю виконану роботу на ваш справдливий суд. сподіваюся, мої відповіді допоможуть вам впоратися з натиском маленьких чомучок

Чому волоссю не боляче, коли їх стрижуть?
Боляче буває тільки тих частин тіла, у яких є нерви, у волоссі нервів немає.

Чому кров червона?
В крові є спеціальні маленькі тільця, вони називаються еритроцити, в них міститься залізо, дуже потрібний нашому організму. Саме з-за цього заліза еритроцити-червоні і вся кров здається червоною.

Чому нігті і волосся ростуть все життя, навіть коли людина вже не росте?
Волосся і нігті це як би родичі шкіри, шкіра теж змінюється все життя, просто це не так помітно, дуже-дуже маленькі її частини відпадають і виростають нові.

Чому у деяких дітей немає тата?
Папи є у всіх дітей, і навіть у дорослих, просто батьки деяких дітей перестають любити один одного, не хочуть бути разом і тоді живуть окремо, діти в такому випадку частіше за все залишаються з мамою.

Чому у чоловіків не буває малюків в животі?
Насправді малюки живуть не в животі, а в спеціальному мішечку, який знаходиться всередині живота, він називається матка, такий мішечок є тільки у жінок, тому у чоловіків не може бути малюка в животі.

Чому зірки видно тільки вночі?
Вдень світло зірок заглушає світло сонця, тому що він більш яскравий і сильний, тому зірки видно тільки вночі, коли заходить сонце і світить на іншу сторону нашої планети, де в цей час настає день.

Чому небо блакитне?
Сонце світить білим світлом, а біле світло складається з усіх кольорів веселки складених разом, коли цей світ через атмосферу пробиваються до нас на Землю, більше віх помітний блакитний, тому небо здається нам знизу блакитного кольору.

Чому корова віддає нам молоко?
Насправді, своїм молоком, корова і багато інші тварини, і людина теж, годують своїх малюків. Багато-багато років тому всі тварини були дикими, тобто жили в лісі і їли те, що самі могли здобути. Але, коли людина почала приручати деяких тварин, став годувати їх сам і піклується про них, натомість на це люди беруть у домашніх тварин те, що вони можуть нам дати — молоко, наприклад, як корова, чи яйця, як курка.

Чому собаки гарчать і кусаються?
Собаки, як і інші тварини, не вміють розмовляти, як це робить людина, тому щоб сказати про невдоволення собака гарчить або кусається.
Чому птахи не падають з гілок уві сні?
Тобі, щоб затиснути щось у руці, потрібно напружити кулачок, а лапки у птахів влаштовані навпаки — коли птах сідає на гілку, її кігтики хапаються за неї, а от щоб відпустити гілку, птахам потрібно сильно постаратися, а уві сні птаха, як і ми, розслаблені.
Чому павуки або мухи можуть повзати по стелі і не падати?
По-перше, комахи і павуки такі маленькі, що для них стеля, це, як для гори, є такі люди — альпіністи, які лазять по горах, вони знаходять, за що краще вчепитися і можуть підніматися вгору, так само роблять і мухи, й павуки. А по-друге, на їх ніжках є спеціальні липучки, які прилипають до стелі і дозволяють триматися на ньому вниз головою і не падати.

Чому коні сплять стоячи?
Коні не сплять стоячи, вони можуть прикрити очі і подрімати, а нам здається, що вони сплять. Насправді, коли коні хочуть спати, вони лягають, як майже всі інші тварини.

Чому риби не тонуть і, навпаки, не плавають на поверхні?
Якщо взяти гумовий м'ячик і покласти у воду, він буде плавати на поверхні, а якщо покласти у воду камінчик або ще щось щільне, то він потоне і буде лежати на дні. Тіло риби щільне, але всередині неї є спеціальні плавальний міхур, який, як і м'ячик наповнений повітрям, тому риба не тоне і не плаває на поверхні, а може плавати в товщі води.

Чому листя зелені?
У листках є спеціальна речовина хлорофіл, яке утворюється за допомогою сонячного світла, він і розікрашує листя зеленим кольором.
Чому тоді восени листя різнокольорові?
Восени сонячного світла мало і листя не встигають зробити хлорофіл, тому вони раскашиваются залишилися пігментами — червоними, жовтими або оранжевими.

Поки писала пост, подумала, що непогано було б знайти подібні ресурси в інтернеті, оказлось є кілька місць у всесвітній павутині, де теж працюють «потомушечниками»:

Чому — http://www. po4emu. ru
Тому — http://potomy. ru
Довідник ерундита — http://www. kniga. es