Декілька найпоширеніших міфів про грудничках

Чи знаєте ви, що: маленький товстун — це 100% здоровий малюк, а новонароджені всі бачать, догори ногами? Невже ви ніколи не чули твердження, що червоні щічки — ознака здоров'я, а температура 37 — показує, що малюк хворий? А про те, що малюка треба обов'язково поїти водичкою, туго сповивати і не брати на ручки? Чули? Звичайно, чули, та, мабуть, не один раз. Ну що ж, прийшла пора і розвіяти ці міфи.

Почнемо, мабуть, з водички. Ну не треба, не треба їх поїти. Чесне піонерське! Звичайно, я не кажу про тих випадках, коли на вулиці + 30, або малюк хворіє, або ви вже ввели прикорм. Експеримент показав, що моя дитина, а він, звісно, унікальний, але не до такої степениЈ), може прожити без води 1,5 місяця. Він би витримав і більше, якби приїхала бабуся не стала насильно заливати в нього рідину. Навіть дітям, які їдять суміш, якщо вони не хочуть пити, не варто занадто наполегливо пропонувати чай і каву.

Що ж стосується маленьких Вінні-Пухів, то і тут все добре в міру. Ось чому пухкенька жінка часто комплексує з приводу своєї зовнішності, а товста дівчинка викликає в оточуючих захоплення і розчулення?
— Уті-путі, який здоровий вгодований дитинка. Так би і з'їла смачний маленький пончик. Ну, іди швидше сюди, бабуся тебе поцілує. Насправді, зайва повнота не є запорукою здоров'я дитини. Більше того, вона, навпаки, може служити показником якихось відхилень і сприяє зниженню імунітету і навіть затримки психомоторного розвитку. Та й навряд чи років так через 15, ця маленька дівчинка скаже вам спасибі за те, що ви старанно пхали в неї кашу, бажаючи досягти незрозумілого ідеалу.

З червоними щічками теж не все так просто. Дійсно рожевий ніжний рум'янець на щоках малюка, коли він, захеканий, вдається з морозу може служити якимось показником благополуччя. Але, варто все-таки розрізняти рожевий і червоний відтінки. Якщо на щоках дитини червоним кольором палають маки, то це зовсім не означає, що він здоровий. Згадуйте краще, куди ж поділася подарована вам на 8-е березня коробка цукерок, або чим же таким незвичайним ви мали необережність нагодувати малюка. До речі, знову про бабусь і дідусів. Ух, як же вони ігнорують очевидні алергічні ознаки і намагаються тихцем вручити малюкові заборонений продукт. Я знала одну бабусю, яка годувала онука полуничкою з городу, незважаючи на те, що у бідолахи вже з'явилися ці противні алергічні скоринки. А на всі переконання, що полуничка то йде не про запас, вона говорила, що треба все одно привчати дитину до продукту.

— Ой, та дай ти йому прокричати. Як же у дитини легкі розвинуться, якщо він плакати не буде? Якщо заглянути в яку-небудь розумну медичну книжку, ви дізнаєтесь, що легені вже прекрасно розвинені ще при народженні. Вони розправляються, і дитина відразу ж починає дихати. Звичайно, при інтенсивному крику зітхання буде більш глибоким, але повірте, вони і без цього прекрасно розвиватися далі. Та й якщо довго кричати, у дитини може підвищитися внутрішньочерепний тиск. Так що, краще підійдіть до малюка, візьміть його на ручки і спробуйте усунути першопричину плачу, цим ви надасте його здоров'ю набагато більшу послугу.

Ну і один з найшкідливіших міфів, пов'язаних з немовлям — це міф про перших зубах. Всі ми твердо знаємо, що малюк став радісно пускати бульбашки, то значить десь там, в глибині почав прокльовується на світ перший зубик. Але, як не сумно про це говорити, слюні мають звичай текти у всіх діточок у віці 2,5-3-х місяців — це пов'язано з розвитком слинних залоз, а зуби вилазити якось не поспішають, тому що не мають ніякого відношення до слинам.