Ці противні кольки

Якщо ви читали книжку «Записки маленького паршивца», то напевно знаєте, що всі незрозумілі з точки зору логіки, причини крику маленьких бандитів можна списати на два містичних явища: зуби і коліки.
І якщо від перших малюків можна хоч якось відвернути, тому що це відбувається в більш зрілому віці 6 місяців і старше, то кольки, перетворюють життя молодої мами і всіх домочадців в один суцільний безперервний кошмар, який може тривати три місяці і більше. І справді, уявіть собі картину: скуйовджена мати носиться по всій квартирі з нещасним дитиною, намагаючись хоч якось полегшити йому життя, при цьому примудряючись вільною рукою розводити йому ліки, бабуся — прихильник давніх методів, в темпі наглаживає пелюшки, щоб покласти їх на животик дитини. Дідусь зачинився у себе в кімнаті, щоб не бачити цього жаху, а молодий батько з криком: «Дві жінки не можуть впоратися з однією дитиною!» — вибігає з дому, щоб хоча б на кілька хвилин позбутися від постійного дзвону у вухах.

У нас це відбувалося так: Володя, ледь годинник показували 9 вчора, починав кричати, ніби його ріжуть, а припиняв рівно в 11, і було абсолютно незрозуміло, чи то він розряджається від негативних емоцій, накопичених за день, то його дійсно щось турбує. Як я дізналася пізніше, багато мам діагностують кольку наступним чином: якщо дитина кричить по три години на день три рази на тиждень, то значить, це вона рідна прийшла по вашу душу.

Насправді, є досить багато способів, що дозволяють нехай не позбутися від кольок, бо це по-моєму неможливо, але хоча б полегшити долю всіх оточуючих, і малюка в тому числі:

1. Якщо ви годуєте грудьми — Дотримуйтесь дієти. Не потрібно навертати салат з горошком, приправлений майонезом і відмовтеся, нарешті, від смажених жирних котлеток. Бабусині пиріжки з капустою теж залиште домочадцям. Краще відваріть собі курочку або потушкуйте індичку з овочами. І вам для фігури корисно і від одного фактора, що викликає підвищене газоутворення, ви позбудетеся. До речі дослідження показують, що коров'яче молоко, яким традиційно прийнято збільшувати лактацію також може призвести до кольок у дитини. Тому пийте травички, вони начебто містять фенхель (кріп по-російськи), що може сприяти зменшенню проблем з шлунком (від кисломолочних продуктів відмовлятися не потрібно). Само собою зрозуміло, що від напоїв, що «Ніколи», що «Коли» теж доведеться тимчасово утриматися.

2. Якщо ви не прихильник лікарських засобів, то добре допомагає невеликий МасажЖивотика дитини перед їдою. Ніжно погладьте пузико малюка кінчиками пальців за годинниковою стрілкою і долонями від боків до паху. Нам ще добре допомагало викладання на животик і вправа «повземо», коли долоня підставляється під п'ятки малюка, і він рефлекторно намагається повзти. Чесне слово, в перші місяці для мене не існувало звуку краще, ніж прррррр, що означало — газики відходять. Можна акуратно вдіяти велосипедик або, в більш зрілому віці — «жабу», коли обидві ніжки притискаються до животика, а потім розводяться в сторони.
Якщо ж коліки вже почалися, то тут можна прикласти теплу пелюшку, або, що набагато краще викладіть малюка голеньким животом, собі на живіт. Він пригріється, і йому стане легше. До речі, просто чудово залучити до цього процесу тата, як показує практика, у них набагато більше стійка психіка, і вони зможуть легше переносити дитячі крики.

3. Поносіть дитини хвилин 15-20 вертикально, відразу після їжі. Покажіть йому що-небудь цікаве, нехай він подивиться, а заодно отригнет зайве повітря зі шлунка.