Чому не варто боятися пологів

Вважається, що чим ближче наближається момент довгоочікуваної зустрічі з малюком, який чомусь іменується просто і навіть якось убого — пологи, тим більше хвилюється жінка: а чи зможе вона впоратися, а як все ж таки правильно поводитися, а як не розгубитися? Я б теж віднесла це твердження до розряду міфів. Все якраз навпаки: чим ближче день пологів, тим більше хочеться, щоб він нарешті-таки настав.
Але часом якась частка хвилювання все ж таки присутня, особливо у пап. Тим більше, що численні розповіді знайомих і книги про очікуванні дитини «лякають» майбутніх батьків нестерпним болем, панікою і ускладненнями. Тому в цьому пості хотілося б обговорити моменти, чому пологів боятися не потрібно.
По-перше, те, що ви абсолютно не підготовлені до пологів — це тільки здається. І мова йде зовсім не про відвідування занять у Школі вагітних. Організм і без цих занять зрозумів що до чого і протягом всієї вагітності готується до пологів. Обмін речовин прискорюється, поліпшується кровообіг, розширюється мережа кровоносних судин, що живлять матку, навіть підвищується стійкість до гіпоксії під час пологів.
І легені, і серце поступово звикають до роботи в посиленому режимі, щоб забезпечити і вас, і майбутнього малюка киснем і енергією під час пологів.
Родові шляхи теж готуються: в останні місяці хрящова тканина набрякає, а всі кісткові тазові зчленування стають більш рухливими, еластичність і розтяжність тканин родових шляхів значно зростає, що полегшує проходження малюка і вберігає його і вас від зайвих родових травм.
А головний мозок виробляє «установку на пологи», яка в самий відповідальний момент допоможе вам зробити все так, як потрібно: вибрати найбільш зручну позу під час переймів, правильно дихати, зрозуміти навіть без попередження медиків, що потрібно робити під час потуг. Головне, слухайте, що вам говорить ваша голова і медперсонал.
Так, пологи це важко і боляче. Але згадайте притчу про кільці мудрого Соломона. Пам'ятайте, що на ньому було написано? Правильно: «Все проходить, пройде і це». Ось воно — керівництво для породіллі! Як би боляче не було через кілька хвилин біль пройде і стане легше.
Моя мама завжди казала у відповідь на мій панічний страх перед пологами: «Не ти перша, не ти остання!» слабка втіха, але все ж воно підкреслює, що всі жінки проходять через це — і бабуся, і мама..
Одна моя знайома акушерка розповідали, що момент пологів був простим і бажаним моментом, настільки важко їй далася вагітність. В родову палату вона летіла так швидко, наскільки дозволяли заважаючий живіт і качина перевалююча хода. А ви готові продовжувати ходити з пузиком ще 9 місяців? Ну вже немає! Краще пику!
Звичайно, в порівнянні з пологами вагітність — ціла вічність, а пологи тривають максимум 12 годин. І терпіти сильний біль доведеться лише кілька з них.
Тому важливо вірити в свої сили, ви ж вже стільки зробили для свого майбутнього малюка, ви берегли і ростили його всередині себе, прийшла пора зробити останній ривок.
Мені не запанікувати допомогли слова акушерки: «Боляче? Страшно? А уяви, як малюкові! Рідна мати виганяє його звідти, де він ріс 9 місяців, не зрозуміло за що такі муки! Зроби так, щоб йому стало легше!» Дійсно, і біль, і страх відступили.
Пам'ятайте, що лікарі поруч, вони не дрімають. Якщо щось піде не так, вони прийдуть на допомогу. Довіра до лікаря — важливий чинник для забезпечення комфортного самопочуття під час вагітності. Тому краще заздалегідь познайомитися з лікарем, який прийматиме пологи. Благо, що сучасна медицина дозволяє і визначитися з вибором пологового будинку і з вибором лікаря, і з платними пологами, якщо так вам комфортніше.
Отже, ви обзавелися упевненістю в собі, надійним доктором, підтримкою рідних. Тепер вперед — на здачу самого важливого іспиту в житті! Скільки їх вже було? Не перелічити. І завжди за хвилюванням слідувала нагорода. Цей іспит принесе у ваше життя почуття ніколи раніше не випробувані, які ні ви, ні я не зможете пізніше пояснити, для яких ще не придумані слова. Хіба можна позбавити себе цього? Чоловіки нам навіть набагато заздрять в цьому плані: ці почуття їм не пережити ніколи!
Як тільки маленький теплий і такий рідний грудочку, що мирно засопить у вашої грудей (вперше в житті!), ви забудете про все: і про біль, і про страх, і про хвилювання. Ось воно найдорожче ваше творіння!