Зовнішній вигляд новонародженого: маленький Будда

Що у малюка дійсно чудово, так це очі-озера: блакитні з легким сіруватим відтінком, немов річкова гладь. Мама дивується: і в кого такі очі? Насправді Практично всі немовлята народжуються з блакитними очима, але приблизно місяців до шести вони перецветают, змінюючи колір на своє, «рідне».

Але буває і так, що розгледіти чарівний колір не вдається зовсім: малюк просто не може відкрити очі. Це також наслідок післяпологового набряку повік (які самі можуть бути припухлими, червонуватого або блакитного кольору), якщо голова на якийсь час «пішла в простий» в родових шляхах. Цей набряк теж спаде сам собою: з'являться спочатку вузенькі лисячі щілинки, а потім вже ви точно роздивіться «чиї це у нас очки»!

Чим ще може «порадувати» крихітка вже в пологовому будинку, так це Косоокістю. І це зовсім не рідкість для немовлят і пояснюється слабкістю відвідного м'яза ока. Таке косоокість пройде само собою протягом першого року.

Може бути, що білки очей новонародженого мають яскраво-червоний колір у разі крововиливу з-за гіпоксії плода під час вагітності або внаслідок того, що малюк важко переніс пологи. Судини при нестачі кисню або надмірному здавлюванні страждають дуже сильно, але потім все проходить безслідно.

Позу новонародженого лікарняні мешканці піднесено називають позою Будди (а ще позою ембріона). Ну, що може бути піднесеного, коли тоненькі ручки притиснуті до тіла, скорчені ніжки, вигнуті під нехарактерним для людини кутом і підгорнуті до животика, а привітатися з нею не представляється можливим через щільно стиснуті кулачки. Все пояснюється підвищеним тонусом м'язів згиначів в ніжках і ручках маленьких Будд — і це теж норма приблизно до 3-4 місяців.

Деколи у маленького Може бути синюшний відтінок кулачків і стоп, але це не страшно: позначається ще неналагоджене кровообіг — варто дитині інтенсивно порухатися, і стопи і кулачки тут же порозовеют.

Може бути таке, що стопи сильно вивернуті назовні або всередину, що зумовлено слабкістю м'язів гомілковостопного суглоба (зазвичай такі явища зустрічаються у дітей, які перенесли сильну гіпоксію під час вагітності). Засмучуватися знову ж таки не потрібно — такий дефект легко може бути скоригований за допомогою масажу і гімнастики.

Іноді соски малюків (як дівчаток, так і хлопчиків) можуть здаватися набряклими, і з них може виділятися молоко — це явище цілком нормальне, так організм дитини виводить материнські гормони, що потрапили в кров. Такі виділення тримаються приблизно з тиждень і проходять.

Паніку у молодих матусь можуть викликати кров'янисті виділення, подібно місячним у новонароджених дівчаток — виявляється, в цьому немає нічого страшного, це все той же самий гормональний криз, який викликає виділення молока, і легко проходить.

У хлопчиків свої проблеми — буває, що у них до народження не встигають опуститися яєчка в пах, а застряють в каналі. До року таке положення справ не повинно викликати особливої тривоги, в іншому випадку їх виводять хірургічним шляхом.
А буває зворотна ситуація: дитина народжується з непропорційно великими, набряклими яєчками, що спричинена набряком їх оболонки. Зазвичай таке явище проходить само собою, але все ж спостереження у хірурга необхідно.

Може викликати подив і пупок — вивернутий назовні, якийсь великий і жахливо некрасивий. Але вже через два тижні неестетична кукса придбає напівкруглої форми сплячої равлики.
Дуже велика кількість родової змазки не повинно бентежити батьків — це наслідок незрілості шкірних покривів малюка і зазвичай зустрічається у недоношених крихт.

Після видалення родової змазки на тілі дитини (на волосистій частині голови, лопатках, спинці, стегнах) може з'явитися досить сильне почервоніння шкіри — так звана проста еритема. Тримається знф приблизно з тиждень, а потім згасає, а на її місці може початися лущення.

Ніс у малюків забавною «кнопкою» — кирпатий, після пологів злегка приплюснутий і часто весь, як мухомор, в білястих точках, іменованих міліан. Це всього лише звичайні сальні залози, які є у всіх, просто їх вивідна протока закупорений. І як би вас не бентежили ці білуваті цятки на переніссі і носику, не потрібно їх нічим змащувати — з часом вони зійдуть нанівець.

На тілі та обличчі малюка можуть зберегтися залишки волосся, якими раніше був покритий плід, але вони майже всі зникли на момент пологів — це лануго. Ці волоски швидко відійдуть, як і пушок, який може покривати голівку і спинку новонародженого.
Та й личко може бути не з найпрекрасніших — зморшкувате з численними глибокими складками, часом одутле — воно явно відображає ту нелегку «роботу» народження, яку довелося виконати малюкові.

Але всі ці «дивацтва» та особливості зовнішності швидко проходять. Так що скоро і ваш малюк стане рожевощоким здорованем з зворушливими віями, чарівними оченятами та кумедними кучериками.