Здорова печінка

Давайте вдаримося трохи в науку і спробуємо згадати: що таке печінка? Печінка це один з найбільш важливих органів людського організму. Завдяки печінці, наш організм очищається від всіляких шкідливих речовин і токсинів, які утворюються в результаті життєдіяльності. Інакше кажучи, це своєрідний фільтр. Отже, від того, наскільки добре наша печінка справляється зі своїми обов'язками, залежить наше здоров'я і тривалість нашого життя. Зараз ні в кого немає сумнівів в тому, що управляти своїм довголіттям можна і потрібно. Підтримувати оптимальний рівень свого здоров'я слід постійно. Якщо ви націлені дотримуватися саме такої тактики, то почніть оздоровлення своєї печінки прямо зараз. Змініть своє звичне життя на краще, тим більше, якщо у вас є шкідливі звички.

Проблема 1 жир

Як ви думаєте, куди дівається весь з'їдений нами жир, що з ним відбувається в нашому організмі? Весь жир фільтрується печінкою, з часом накопичується в ній і руйнує її клітини. Клітини печінки гинуть, а замість них з'являється жирова тканина, яка сприяє появі такого захворювання печінки, як жирова хвороба. Відповідно, в такому стані наша печінка не здатна справлятися зі своїми обов'язками, в організм потрапляє все більше токсинів і шкідливих речовин, їх рівень починає зашкалювати. Згодом настає інтоксикація, і по суті, людина починає труїтися продуктами переробки їжі, яку він вживає. Для того, щоб уникнути подібного розвитку подій, слід вести здоровий спосіб життя. Розглянемо основні його аспекти.

Відмова від алкоголю

Люди знають, що алкоголь шкідливий для людського організму, але не уявляють, в достатній мірі, на скільки. Взагалі, якщо спиратися на медичні дослідження, то в невеликих дозах алкоголь в якихось випадках навіть корисний. Наприклад, келих хорошого червоного вина перед їжею сприяє поліпшенню травлення, невелика доза алкоголю після роботи допомагає розслабитися, а в компанії друзів алкоголь сприяє приємному спілкуванню. Однак, медицина намагається особливо не загострювати увагу на цих корисних властивостях алкоголю, щоб не провокувати його вживання. Тим більше, що зараз в країні ведеться активна боротьба з вживанням і продажем алкоголю.

Рух життя!

Малорухливий спосіб життя часто призводить до ожиріння і зайвої ваги. При цьому порушується нормальний для людини обмін речовин. Досить гостро ця проблема стосується людей старше 40 років. Людина, що страждає ожирінням, має печінку, яка знаходиться в досить жалюгідному стані. Для того, щоб уникнути проблем зі здоров'ям, таким людям необхідно міняти свій спосіб життя. Рухайтеся! Бігайте, катайтеся на лижах, плавайте, займайтеся фітнесом, йогою, грайте в хокей, футбол, теніс, просто ходіть пішки Активний спосіб життя не тільки посприяє поліпшенню стану вашої печінки, але і всього організму.

переїдання

Одна розумна людина сказала, що вставати з-за столу потрібно з відчуттям легкого голоду. Переїдання це шкідлива звичка, причому, не менше шкідлива, ніж куріння і вживання алкоголю. Але, традиційно ця звичка не так сильно засуджується оточуючими, як інші. Запам'ятайте, переїдання точно так же поневолює людину і робить його залежним. Страх перед почуттям голоду змушує людину їсти через міру і набирати зайву вагу. Звідси і ожиріння, і відповідні захворювання.

Для печінки жир = алкоголь

Їжа, в якій присутні в надлишку шкідливі жири, приносить не менше шкоди для організму, ніж алкоголь. Особливо страждає печінка. Ось деякі продукти, які містять дуже багато жиру: м'ясо (баранина, свинина, яловичина), будь-які смажені продукти (навіть якщо це дієтичний продукт, то після смаження він може містити пристойну кількість жирних кислот), солодке. З солодкого печінка здатна робити жир, наприклад, з 1 молекули глюкози виходить 2 молекули жиру! При надмірному вживанні жирного наш організм не справляється з навантаженням і починається зміна структури печінки. Здорові клітини відмирають, а на їх місці з'являються жирові клітини. Навіть якщо не вживати алкоголь, то все одно печінку може бути вражена хворобою в результаті звичайного ожиріння. Існує дві стадії жирової хвороби: на першій - в печінці накопичується жир, а в другій відбувається запалення, яке згодом переростає в цироз печінки.

З року в рік малорухливий спосіб життя штовхає нас на грань хвороби печінки. Додамо до цього надлишкове, неправильне харчування, вживання алкоголю, і отримаємо в результаті перевантаження органів і зокрема втому печінки.

Але наш організм створений настільки раціонально, що в ньому навіть передбачена така величезне навантаження на печінку! Тільки один орган в нашому організмі здатний відновлюватися. Це печінку. При видаленні частини цього органу, він здатний повністю відновитися протягом 3 місяців.

Як самостійно можна відновити печінку?

Відмовтеся від алкоголю. Зовсім. В рамках відновлення печінки і профілактики її захворювань радять вживати продукти, які містять ненасичені жири: овочі, фрукти, риба і морепродукти. Допоможуть в цьому ділі вам і такі продукти, як вівсяна і гречана крупи, нежирний сир.

Крім здорового харчування, активного способу життя і відмови від алкоголю в боротьбі за здорову печінку застосовуються спеціальні лікарський засоби, так звані гепатопротектори, але їх потрібно використовувати за рекомендацією лікаря.

Висновок простий: хочете керувати своїм довголіттям - ведіть здоровий спосіб життя і бережіть свою печінку.