Завжди з мамою. Вибираємо слінг

Є таке поширене думка, що як тільки жінка стає мамою, це автоматично означає, що все, люба, тепер твоє місце вдома, біля родинного вогнища. І будь готова до того, що протягом півтора років у тебе не буде ніякої можливості куди-небудь вибратися без сторонньої допомоги. Якщо ви згодні з цим твердженням, значить, ця стаття написана не для вас. І, правда, невже якийсь мамі сподобатися лазити з коляскою через автобусний турнікет? А от якщо вам не хочеться постійно сидіти вдома, прив'язаною до дитини, спробуйте прив'язати дитину до себе.
Отже, якщо ви твердо вирішили придбати собі слінг, але не знаєте, що саме підійде вам і вашій дитині, то спробую розповісти про найбільш поширені види слінгів. Як я вже писала у статті «Нам не потрібна коляска!» моє знайомство з перев'язом почалося зі слінга Баюшка, самого простого слінгу з кільцями. Це вже потім, простудіювавши купу літератури, я дізналася, що вибирати насправді є з чого.

Для самих крихітних міні-бандитів, які люблять посопти на маминих грудях, ідеальним варіантом буде слінг з кільцями або слінг шарф. Взагалі, думки досвідчених слингомам розходяться, хтось вважає, що краще й досконаліше шарфа в природі слінга бути не може, а хто-то теж саме говорить про кільця. Але, у свій час я відмовилася від додаткової покупки слінг шарфа з причини того, що він являє собою довгу і широку смугу тканини (іноді і 6-ти метрову, все залежить від ваших габаритних показників), яку треба постійно замотувати і розмотувати. Ні, я не сперечаюся, у кого-то є і спокійні дітки, яких посадиш в одне положення і вони щасливі, але, мій дитина до таких не належав. Тому райдужна картина того, як я, немов єгипетська мумія під музичний супровід мого сина, намагаюся размотаться під здивованими поглядами перехожих, мене не вразила. Хоча, звичайно, слінг шарф дуже зручний тим, що його можна використовувати з самого народження і до тих пір, поки ви готові носити на собі маленького спиногризика. Він дозволяє прив'язати до себе дитину всіма можливими способами, при цьому обидві руки у вас будуть абсолютно вільні, тоді як в слінгу з кільцями доведеться пожертвувати однією з них, щоб притримувати малюка. До того ж, дитина володіє дивною властивістю швидко рости і набирати вагу, і в якийсь момент стає просто важкувато довго носити його з навантаженням на одне плече.

Тому, коли Володі виповнилося сім місяців, я почала шукати альтернативу слингу з кільцями. Звичайне кенгуру отримало відведення відразу після тест-драйву, принаймні, синочок висловив свій протест при першій же спробі тривалого використання. Мабуть, не дуже приємно висіти на мамі, коли всі тиск припадає на одну делікатну точку. Як варіанти, я розглядала травень-слінг і слінг-рюкзак. Травень-слінг, який, до речі, теж можна використовувати з народження, не підійшов мені з причини природної ліні, знову якісь завязочки, бантики... тому, після довгих роздумів і консультацій був куплений рюкзак (підходить для дітей, починаючи з 5-ти місяців), про що я ні краплі не шкодую. Звичайно, в ньому немає лежачого положення, але дрібного це не зупинило, і він чудово пристосувався в ньому спати. Взагалі, слінг рюкзак відрізняється від кенгурушки тим, що ніжки малюка широко розведені і обхоплюють маму, а ця поза є найбільш фізіологічною для дитини, так і він сконструйований так, щоб основне навантаження припадало не на плечі, а на стегна.
Практичні заняття на лісовому пікніку показали, що я можу без особливих проблем носити Володю близько п'яти годин поспіль, а потім справа цілком можна передоручити тата:)).