Заморські Чудеса — комбези мембранні

Пам'ятаєте, як у дитинстві, ви тупотіли по засніжених доріжках, намагаючись наздогнати улюблену маму, а вона поверталася і невдоволено бурчала: «Ну що ти плетеш як черепаха!?». А як же тут не плентатися, якщо на ногах важкі валянки з калошами, причому неодмінно на один, а то і два розміри більше (на виріст), під кролячої шубкою багато-багато одяг: кофти, вязані светрики, на ногах необ'ємні штани, зараз вже і не пригадаю з якогось матеріалу, але аж надто незручні. І відчуваєш себе таким маленьким пухким кулькою, туго-туго перемотанним шарфами. І не дай Бог, було збунтуватися, і відмовитися одягти хоча б одну деталь туалету: «Ти ж замерзнеш, дитино!» кричали в один голос бабуся і мама і діставали ще один светр.

Яке ж було вираз обличчя моєї мами, коли я, вихваляючись обновками для малюка, показала їй зимовий мембранний комбез: тоненький-тоненький і легенький немов пір'їнка. «Щось він холоднуватий для осені», — скептично спохмурніла вона, і на всі спроби пояснити їй, що ця тоненька ганчірочка не тільки відмінно гріє, але і не дозволяє дитині потіти, а також не пропускає воду і не продувається, та й взагалі може бути одночасно і осіннім і весняним комбінезоном, закінчилися повним провалом.

Насправді (але це, звичайно ж, секрет) я і сама не була впевнена, що це супер-пупер розрекламована іншими мамами річ, здатна зігріти моєї дитини хоча б при нулі градусів. А після того як ми при +5 прибігли додому замерзлі як цуцики, я почала з тугою поглядати на древні, але добре зарекомендували себе комбези з смушкового підкладкою.

Але, «ворогові не здається наш гордий Варяг», і для мене стало справою принципу розібратися, чому ж ці диво винаходу не працюють на мою дитину.

Ну, по-перше, не варто купувати мембранний комбінезон 6-ти місячному малюку. Прочитавши купу коментарів інших мам, я зрозуміла, що вони розраховані на активних дітей, які вже почали ходити. Тому, на першу зиму нам довелося докупити нормальний класичний комбінезон.

По-друге, потрібно правильно вибрати одяг, яку ви одягнете під низ. Справа в тому, що вона повинна містити в собі не менше 20% синтетики, інакше, якщо ви одягнете 100% бавовна, він повністю вбере в себе весь піт і дитина прийде додому мокрий. Також не варто шукати 100% синтетику. Тоді малюк, незважаючи на всі свою шилопопость, обов'язково замерзне.

А далі, потрібно дотримуватися принцип багатошаровості. В плюсову температуру цілком вистачить колготок і бодіка. На легкий мінус, потрібно буде одягнути флісову поддеву, або костюмчик. А на суворі холоди, які, на щастя, останнім часом у нас рідкість, потрібно діставати вовняні речі.

Нам пощастило, вже ранньою весною, коли ми почали тупотіти, я з гордістю дістала пролежав всю зиму комбінезон, і ми з задоволенням носили його від — 5 до +10 градусів. До речі, він дійсно не пропускав воду. Так що, на наступну зиму я знову піду шукати мембранний комбез.