З чого почати, щоб дитина навчилася швидше і правильно говорити?

Моєму синові зараз 2 роки 2 міс. Розмовляти почав активно 1 і 5 по два слова відразу. І пішло і поїхало. Ще дивувало, скоріше навіть не батьків, а знайомих, що говорити став відразу правильно, без скорочень. Багато хто дивувалися і дивуються. А тепер я зрозуміла, що робила все правильно. Ось що ми робили. Перша книжка у дитини з'явилася в 3 місяці. І це не маленька якась книжечка, а товста книга на 200 стор. з потешками і казками з малюнками Ю. Васнецова. Вже в 3 місяці йому вона була цікава. Читала віршики і колискові співуче. Як не дивно дитина зараз знову її приносить читати. Матусі не відмовляйтеся від російської народної творчості! Потім коли стали вводити прикорм, дитина його є відмовлявся. Багато роблять основну помилку, починають годувати під телевізор. У нас цей номер не пройшов. Стали їсти під книжки. Брала стопку книг, сідала навпроти дитини з тарілкою їжі, читала книжки кверх ногами і годувала одночасно. Таким чином телевізор для нас і зараз залишається не потрібне. Видужаю, дивимося тільки вибірково і в основному на DVD: це деякі наші мультики і фільми про живу природу BBS та інші. Коли приїжджали до бабусі у 1 і 3, підходив і вимикав телевізор. Ще ми дуже багато слухали: класичну музику і дуже часто бардів. При цьому просився на руки і щоб з ним ходили або танцювали. Не знаю чи дитину з самого народження привчили до рук або він сам по собі такий. В 1 рік і 8 міс. я ничайно виявила, що він договорює мені останні слова в рядках Чуковського і не тільки. Тоді я сміливо стала ставити аудіо диски. Але тут треба точно дотримуватися послідовність, спочатку читаєте твір, а потім коли дитина вже звикла, слухаєте запис. І не дивуйтеся, якщо малюк слухаючи аудіо візьме цю ж книжку і буде дивитися саме ту сторінку, яка зараз звучить. Ще не бійтеся купувати і читати дитині книжки більш старші його розвитку (як вам здається), не зациклюйтеся на одному автора або що хтось сказав, що «йому це рано». Діти самі вибирають, що їм читати. Ми в 1 і 6 дуже любили Чуковського (особливо Бибигона!), Маршака, Михалкова («Дядю Стьопу»), а ось Барто у нас не прижилася. Ще я роблю так, купую книги, які мені подобаються і показую йому, а він сам вибирає читати їх або нехай постоять. Раніше було велике розчарування, коли книги які купувалися з великою любов'ю кидались на підлогу. Але нічого, через тиждень він їх починає приносити, щоб шанували. Зараз читаємо Заходера, Усачова, Берестова, Пляцковського, Пушкіна («Про балду») ну і прозу не забуваємо. У підсумку можу тільки сказати: Мами і Тата привчайте дітей до книг з самого народження і тоді вони будуть говорити і говорити правильно! Інтерес до слів у малюка повинні зароджувати саме близькі та улюблені люди. Коли маленький человечик сидить у вас на колінах і сам тримає книжку, а ви її читаєте. І нічого сташного що сил ніяких немає, а язик заплітається, хоче дитина читати буду читати і читати з толком і расстановко!. А про те, що з дитиною треба постійно розмовляти, все пояснювати (навіть коли він ще в колисці) це само сабой зрозуміло!
P. S.: У мене одна знайома мама, почувши, що мій син добре говорить, дуже дивувалася, як це так, вона ж теж свого включає багато чого слухати: телевізор і радіо (постійно). Мова дитини це перш за все великий труд і не сподівайтеся на бабусь і логопедів, а тим більше на телевізор і радіо.