Як хвалити дитину

Отже, ми вже обговорили, чому не варто хвалити дітей, використовуючи слова «молодець», «розумниця» та їм подібні, зараз поговоримо про те, що ж запропонувати дитині натомість. Якщо ми говоримо про те, що хвалити дитину особисто не можна, то давайте розберемося, Що ж і як тоді можна хвалити.

В першу чергу, як завжди скажу, що Починати треба з себе. Подумайте про те, Навіщо ви хваліть дитину, чому кожні п'ятнадцять хвилин з будь-якого приводу вимовляєте «молодець», «добре», «правильно», «розумниця»? Так, так, я цілком серйозно, припиніть читати і проробіть цю важливу роботу над собою. Можливо, вже зараз ви самі зрозумієте, чого ви насправді хочете домогтися похвалою і як досягти тих же цілей по-іншому. Якщо ви хочете таким чином Підбадьорити малюка, подумайте, чи потребує він насправді у вашому схвалення. ЯкщоВам здається, що дитина потребує якоїсь реакції з вашого боку, так само задумайтеся, чи дійсно йому так потрібна ваша увага. Реально бувають ситуації, коли батьківські коментарі не мають ніякої дії, крім збивання малюка та зниження концентрації його уваги, якщо він був зайнятий, і його діяльність була цілеспрямованою і зосередженою.

Ви повернулися? Давайте тепер розберемося разом, і відразу визначимо для себе, що Хвалити дитину (зараз навіть не важливо, свого або чужого) можна тільки щиро, тобто якщо ви реально вважаєте те, що він зробив, досягненням. У цій простій думці є багато нюансів.
Для початку про щирість, задумайтеся, Якщо ви вимовляєте свого «молодця» на автоматі, то по суті це звичайне звичайне лицемірство, і до речі, саме цим ви і вчіть в цей момент своєї дитини.

По-друге, це твердження означає, що нЕт сенсу хвалити дитину за те, що їм особисто «не зароблено» і не досягнуто, тобто за зовнішність, особисті якості, красиві іграшки або одяг і т. п. Все це може бути гідно компліменту, але ніяк не прямий похвали і сам дитина від того, що у нього красива лялька, модний светр, «добрий» характер або розкішні кучері молодцем абсолютно не стає.
І ще про «досягнення», це слово має на увазі, що похвалити дитину можна за ті дії, які у нього нарешті вийшли — тобто дитина старався, прагнув і результат його прагнень подобається і йому самому, і вам.

Тепер зайдемо трохи з іншого боку, я думаю, ви без праці відповісте на питання, Що насправді ви хочете сказати своїй дитині, коли говорите «молодець». Адже ви хочете всього-навсього повідомити йому, що ви раді, задоволені, горді його діями, поведінкою та успіхами. Так що заважає нам Висловити ці свої почуття прямо — «я рада», «мені подобається», «я пишаюся» і т. п. Або безособово «здорово» (моє улюблене «чудово», «класно», «ух ти!» і т. д.
Ось ми і дісталися до найбільш загальної відповіді на питання «як хвалити дітей»: вИражайте свої почуття з приводу ситуації.

Можете виконати ще одне завдання: складіть список тих слів, які допоможуть вам повідомити вашій дитині, що він «молодець», але зробити це безособово, не бійтеся виглядати папугою (я взагалі користуюся тільки «добре» і «чудово») і нехай це буде всього одне слово, але таке, яке реально є у вашому лексиконі і ви зможете вимовити його щиро.

Зазначу Ще кілька важливих моментів:

Не варто хвалити дитину публічно, особливо, якщо тет-а-тет вам це не властиво
Не варто ретельно хвалити чужих дітей, особливо в присутність свого власного і за ті властивості і здібності, які ви цінуєте, а вашому малюкові вони ще не доступні
Якщо ви раптом засумнівалися, чи гідно те чи інше поведінка малюка позитивної оцінки з вашого боку, Краще похваліть, ніж ні
Хваліть за те, що зараз є у вашої дитини, за готівкове, якщо він у важкій ситуації і відчуває себе пригніченою, виявився неуспішний і т. п.
Хваліть дитину за те, чого він може досягти, якщо хочете вселити в нього впевненість у тому, що у нього все вийде

Рекомендую прочитати книгу відомого психолога Володимира Леві «Про одному типі важких батьків», в якій автор розповідає про те, як правильно хвалити дітей, яким чином похвала діє на дітей і які діти особливо гостро потребують похвали і підтримки.

Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/tmp/mysql/#sql_250ea_26.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /home/www/id20333/data/www/znz8melitopol.pp.ua/wp-includes/wp-db.php on line 1942